Brno nechá v den stávky všechna zpoplatněná parkoviště zdarma

Brno, 13. června 2011 (MEDIAFAX) - Ve čtvrtek budou kvůli stávce všechna zpoplatněná parkoviště v Brně vlastněná městem zadarmo. Chceme brněnským řidičům ulehčit složitou situaci v dopravě, sdělil v pondělí primátor Brna Roman Onderka (ČSSD).

parkovani2-250

"Máme více času se na stávku připravit. Na druhé straně v pondělí by byla stávka 13 hodin a ve čtvrtek očekáváme stávku 24 hodin, což je značná komplikace. Na pondělí jsme již měli zajištěný s několika lidmi provoz, ale na čtvrtek budeme muset hledat dvojnásobek lidí, protože stávka zasáhne do dvou směn," vysvětlila mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB) Linda Škrancová.

K částečnému odlehčení situace by podle zástupců města Brna mělo pomoct parkování zdarma. "Od půlnoci ze středy na čtvrtek až do půlnoci ze čtvrtku na pátek budou všechny závory placených parkovišť, která vlastní město, otevřeny a parkovací plochy budou zdarma. Chceme tím ulehčit řidičům složitou situaci v dopravě," uvedl Onderka.

Dopravní podnik chce zajistit dopravu alespoň na základní páteřní trase. "Máme snahu zajistit minimální obslužnost například tramvají číslo 1 a 8, ale zatím nedokážeme s jistotou říct, jak se nám to podaří, nebo v jakém časovém harmonogramu by tramvaje mohly jezdit," uvedla Škrancová.

Odboráři však chtějí, aby ve čtvrtek nesloužil ani jeden prostředek MHD. "Máme snahu, aby ve čtvrtek nevyjelo vůbec nic. S tímto půjdeme na jednání k řediteli Dopravního podniku města Brna, tohoto rozhodnutí se budeme držet. Jak to dopadne, to se uvidí," řekl Mediafaxu místopředseda jednoho ze čtyř dílenských výborů brněnských dopravních odborů Jaromír Ticháček

Podle Škrancové se však najdou ochotní jedinci, kteří by do ulic vyjeli. "Po vlastní ose zjišťujeme, zda by byl někdo ochotný vyjet a pár lidí by se našlo. Definitivní závěry, jak to ve čtvrtek s dopravou bude, vydáme ale asi až ve středu," dodala Škrancová.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...