V Brně a Olomouci jezdí páteřní linky MHD

Brno, 16. června 2011 (MEDIAFAX) - Omezený provoz hromadné dopravy hlásí ve čtvrtek ráno Brno, Olomouc i Ústí nad Labem. V Ústí nad Labem jsou od 6.15 uzavřené pro kamiony všechny vjezdy do města, provoz je zde zatím bez problémů.

tramvaj1597-250

V Brně a Olomouci převážejí cestující do práce autobusy a tramvaje v omezeném režimu. V Ústí nad Labem zajišťuje dopravu několik autobusů a trolejbusů.

V jihomoravské metropoli jezdí tramvaje po páteřních trasách. "V Brně jezdí ve čtvrtek od 5. hodiny ranní 158 vozidel, z toho 77 tramvají, 39 trolejbusů a 42 autobusů," sdělila mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová. Podle jejich informací na ranní směnu přitom za normálního provozu přijde 560 řidičů. "Za celý den při normálním provozu vypravíme 960 služeb. Zatím v dopravě nemáme žádné komplikace, větší nápor cestujících očekáváme mezi sedmou a osmou hodinou," upřesnila mluvčí. Mimořádné jízdní řády najdou cestující na webových stránkách www.dpmb.cz. Spoje jezdí v minimálním intervalu deset minut. Dopravní podnik oznámil, že ve čtvrtek nebudou revizoři vybírat od cestujících pokuty

V Olomouci se do stávky zapojilo 70 procent odborářů v dopravě Podle jízdních řádů pracovních dní jezdí tramvajové linky 1,2 a 4. "Cestujícím jsme doporučili, aby použili spíše tramvaje, autobusy jezdí jen velmi omezeně," uvedla mluvčí dopravního podniku Magdalena Kopřivová.

V Ústí nad Labem jezdí ráno 11 autobusů a trolejbusů, intervaly jsou přibližně dvacetiminutové. Stávkuje přes 40 řidičů.

Na severu Moravy se do stávky zapojily Bruntál a Krnov, v Havířově jezdí městská dopravě jako ve svátek.

Ve Zlínském kraji nahradila vlaky autobusová doprava. Týká se to úseků, kde není souběžně vedena autobusová doprava. "Náhradní autobusovou dopravu budou moci využít lidé cestující obvykle vlakem na trase Bystřice pod Hostýnem - Holešov - Hulín - Přerov a zpět, Valašské Meziříčí - Hranice na Moravě a zpět a Valašské Meziříčí - Branky na Moravě - Osíčko - Loukov - Bystřice pod Hostýnem a zpět," informovala mluvčí Zlínského kraje Gabriela Dvorníková.

Protestní akce odborářů nejvíce zasáhla ve čtvrtek provoz v hlavním městě a železniční dopravu. Vlaky stojí po celé republice.

Eva Vanácová, krajští zpravodajové

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...