Brněnští politici Novotný a Kvapil zatím do vězení nenastoupili

Brno, 9. června 2011 (MEDIAFAX) - Bývalý tajemník radnice městské části Brno-střed Radovan Novotný (46) a exstarosta Žabovřesk Aleš Kvapil (60), odsouzení za úplatkářství ke čtyřletému odnětí svobody, se zatím do bohunické věznice nedostavili. Informovala o tom mluvčí vazební věznice Dana Krejčířová.

 

soud-spravedlnost-1

Krajský soud v Brně poslal oběma odsouzeným výzvu k nástupu trestu do věznice v Bohunicích poslední květnový den. Oba musí nastoupit do deseti dní od převzetí výzvy. "K dnešnímu dni zatím do věznice nenastoupili," řekla ve středu Krejčířová.

 

Podle ní má dvojice ještě na nástup čas. "Myslím, že to nebude tak rychlé," dodala.

Desetidenní lhůta pro nástup do věznice se totiž počítá až ode dne převzetí výzvy. Dosud však není jasné, zda si muži výzvu převzali.

Bývalé brněnské politiky ODS Kvapila a Novotného uznal Krajský soud vinnými ze spáchání zločinu přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Dvojice měla požadovat čtyřmilionový úplatek po podnikateli Jiřím Štoplovi za schválení stavby takzvaného sonocentra v Brně-Žabovřeskách. Výši úplatku později snížili na jeden milion korun.

Brněnský soud poslal muže na sedm let do vězení, avšak Vrchní soud v Olomouci jim trest zmírnil na čtyři roky odnětí svobody. Oběma hrozil v krajním případě trest až 12 let vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...