Lupiče přivedla do rukou policie taška s osobními údaji, kterou nechal na místě činu

Brno, 22. února 2012 (MEDIAFAX) - Pětapadesátiletý muž přepadl v Brně devětašedesátiletou trafikantku a z prodejny vzal cigarety, alkohol a mobilní telefon ženy. Na místě zapomněl tašku se smlouvami s jeho osobními daty, řekl ve středu brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že policie pachatele dopadla. "Žena po napadení, při kterém utrpěla nepříjemné zranění, kontaktovala policii. Sanitka ji odvezla do nemocnice," uvedl Šváb. Při ohledání místa činu pozornosti policie neunikla červená taška, která je dovedla k totožnosti pachatele, po němž bylo vyhlášeno pátrání.

taska

"Muž po loupeži zamířil z Křenové ulici do vestibulu hlavního nádraží, kde potkal známou. Oba potom jeli tramvají do Životského ulice. Pachatele si ale všiml pozorný řidič a zavolal policii," sdělil Šváb. Podle něj podezřelý nezapíral a kriminalistů se vyptával na svou tašku. "Nadýchal 1,2 promile alkoholu. Skončil ve vazbě a trest za loupež ho nemine. Jeho výše však záleží na vážnosti zranění, které ženě způsobil," dodal mluvčí s tím, že muž stejný čin spáchal již před 17 lety.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...