Ústavní soud zamítl stížnost na průběh voleb v Brně-Líšni

Brno, 1. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Ústavní soud odmítl pro zjevnou neopodstatněnost stížnost Jiřiny Belcredi (Líšeňský blok) na průběh komunálních voleb v Brně-Líšni.V pátek to uvedl generální sekretáž ÚS Tomáš Langášek. "Soud rozhodl o věci v neveřejném jednání," dodal Langášek.

 

Soud

Představitelka Líšeňského bloku a bývalá starostka tamní městské části Jiřina Belcredi podala po dohodě s TOP 09 v lednu ústavní stížnost proti regulérnosti komunálních voleb. Nebyla si totiž jistá, zda brněnský krajský soud dostatečně prozkoumal výsledky voleb v jednom z líšeňských okrsků. Krajský soud totiž loni při přezkumu hlasování námitkám Líšeňského bloku nevyhověl a rozhodl v jeho neprospěch. Soud konstatoval, že ve volebním okrsku 326 se sice při sčítání hlasů pochybení stalo, ale ani po přepočítání hlasů nebude mít nový výsledek vliv na změnu mandátů.

 

Zástupci LB i TOP 09 poukázali na to, že soud zřejmě nepřepočítal výsledky voleb v inkriminovaném okrsku. Přepočítání provedl opětovně Úřad městské části Brno-Líšeň. Na základě nově sečtených výsledků voleb v okrsku 326 pak soud rozhodl, že na věci se nic nemění a líšeňské zastupitelstvo může pracovat ve současné sestavě.

"Ústavní soud se s argumentací nižších soudů ztotožnil," řekl Langášek.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...