Plánovanou bytovou výstavbu doplní v Líšni na Podbělové nová mateřská škola

Brno, 28. srpna 2022 - V Líšni vznikne kromě nových bytů a domů také mateřská škola. Rada města dnes schválila zpracování investičního záměru na její výstavbu. „Na nedostatek míst v mateřských školách související s připravovanou bytovou výstavbou v rozvojové lokalitě v Líšni, která povede k nárůstu obyvatel, jsme připraveni reagovat navýšením kapacity předškolního vzdělávání o novou čtyřtřídní mateřskou školu pro 100 dětí na ulici Podbělová. Tu bude stavět město, využije k tomu finanční prostředky poskytnuté mimo jiné investory, kteří mu je poskytnou na základě smlouvy o spolupráci,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

skolka deti

„Plánujeme dvoupodlažní čtyřtřídní mateřskou školu včetně zázemí, zahradu a parkovací stání dle stavebních, školských a hygienických norem,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Výstavba MŠ byla schválena v Koncepci obecního školství ve městě Brně do roku 2030. Zřizovatelem mateřské školy má být po dokončení výstavby městská část Brno-Líšeň.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...