Plánovanou bytovou výstavbu doplní v Líšni na Podbělové nová mateřská škola

Brno, 28. srpna 2022 - V Líšni vznikne kromě nových bytů a domů také mateřská škola. Rada města dnes schválila zpracování investičního záměru na její výstavbu. „Na nedostatek míst v mateřských školách související s připravovanou bytovou výstavbou v rozvojové lokalitě v Líšni, která povede k nárůstu obyvatel, jsme připraveni reagovat navýšením kapacity předškolního vzdělávání o novou čtyřtřídní mateřskou školu pro 100 dětí na ulici Podbělová. Tu bude stavět město, využije k tomu finanční prostředky poskytnuté mimo jiné investory, kteří mu je poskytnou na základě smlouvy o spolupráci,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

skolka deti

„Plánujeme dvoupodlažní čtyřtřídní mateřskou školu včetně zázemí, zahradu a parkovací stání dle stavebních, školských a hygienických norem,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Výstavba MŠ byla schválena v Koncepci obecního školství ve městě Brně do roku 2030. Zřizovatelem mateřské školy má být po dokončení výstavby městská část Brno-Líšeň.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...