Konec operací v Nemocnici Milosrdných bratří

Brno, 31. března 2011 (MEDIAFAX) - Lékaři Nemocnice Milosrdných bratří včera předali řediteli ozámení o tom, že od 1.4. nebude nemocnice schopna zajistit provoz operačních oddělení na klinice ani v současném omezeném režimu. Inormaci potvdril lékař Daniel Rychnovský.

Nemocnice2

"Důvodem je neúnosné riziko ohrožení pacientů, zvláště při ohrožení operačního programu a během pohotovostních služeb, kdy nejsme schopni adekvátně vyřešit možné komplikace. Takové riziko nemůžeme akceptovat," napsali lékaři z chirurgického, gynekologického a novorozeneckého oddělení řediteli kliniky Josefu Drbalovi.

Lékaři považují za klíčové pro chod nejstaršího zdravotnického zařízení ve městě zachování anesteziologicko-resuscitačního oddělení s odpovídajícím personálním zajištěním a řádným odborným vedením. "Je to nepostradatelná struktura nemocnice s operačními obory," shodli se signatáři prohlášení. Řediteli zároveň vzkázali, že zásadně nesouhlasí s "mírnou reorganizací" špitálu, kterou nově jmenovaný ředitel prosazuje.

"Jsme svědky postupné likvidace akutních oborů. Již od počátku března není v naší nemocnici zajištěna plnohodnotná nepřetržitá chirurgická a gynekologicko-porodnická péče v dříve obvyklém rozsahu," napsali lékaři.

Z Nemocnice Milosrdných bratří, která je spádová pro 140 tisíc obyvatel Brna a je i druhou největší porodnicí v Jihomoravském kraji, odešlo k 1. březnu osm z devíti anesteziologů, kteří po ukončení celostátní protestní akce lékařů Děkujeme, odcházíme!, nestáhli výpovědi. Důvodem prý byla nedůvěra v nového ředitele. Odchodem anesteziologů, kteří jsou nepostradatelní při operacích k uspávání pacientů, nejvíce utrpěla anesteziologicko-resuscitační lůžka. Například všechny pacienty na ventilátorech již musely sanitky převézt do jiných nemocnic.

 

 

Jiří Nováček

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.