Drama u Milosrdných bratří pokračuje, odešlo osm anesteziologů

Brno, 1. března 2011 - Jak provést většinu operací nyní přemýšlí vedení Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Osm z devíti anesteziologů, kteří jsou nepostradatelní při operacích k uspávání pacientů, totiž nestáhlo zpět výpověď, uvedl v úterý tiskový mluvčího nemocnice Pavel Štěpánek.

 

Anesteziologove

Počínaje úterým spustila nemocnice krizový scénář. "Veškeré pohotovostní ambulance jsme zrušili a nechali pouze jedinou v pracovních dnech od 7.00 do 16.00," uvedl Štěpánek s tím, že nemocnici opustilo osm z devíti anesteziologů, kteří jsou potřební k operacím na uspávání pacientů.

 

Zůstal jediný primář. "Podle posledních informací údajně funkci složil, ale zprávu nemám ještě potvrzenou," prozradil mluvčí.

Dokud vedení nesežene anesteziology, nemocnice nebude moct provést naplánované ani náhle potřebné operace. "Situace se dotkne celé nemocnice," přiznal Štěpánek.

Už v pondělí večer musela nemocnice posílat klienty domluvené na operaci do jiných nemocnic. "Pan ředitel Josef Drbal je v kontaktu s ostatními řediteli, abychom zajistili pacientům potřebnou péči ať už u nás, nebo jinde," sdělil Štěpánek.

Vedení Nemocnice Milosrdných bratří se snaží za lékaře, kteří k 1. březnu nepřišli do práce, najít náhradu. "Pokud by se naskytla možnost, hned bychom nějaké anesteziology přijali. Pokud ne, chceme se s některými domluvit alespoň na výpomoc nebo externí spolupráci," řekl Štěpánek, který však zatím nemá informace, na jaké cestě jsou jednání s dalšími lékaři.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...