Opozice v Černovicích obvinila koalici ze čtyř chyb za čtyři měsíce vládnutí

Brno, 28. března 2011 (MEDIAFAX) - V Brně-Černovicích vytýká opoziční ČSSD koalici tvořené ODS, TOP 09, VV a sdružením nezávislých kandidátů Černovice "čtyři hříchy za první čtyři měsíce vládnutí." Informoval o tom jihomoravský a černovický zastupitel Pavel Blažík (ČSSD).

 

cssd-3

Jedna z výtek opozice směřuje k navýšení počtu radničních funkcionářů. "Dříve Černovicím stačil jeden starosta a dva místostarostové. Současná koalice prosadila tři místostarosty s vysvětlením, že dva nebudou funkci vykonávat na plný úvazek a celková roční úspora bude okolo 90 tisíc korun," přiblížil Blažík.

 

Podle něj však slova nesouhlasí s rozpočtovými položkami. "V roce 2009 bylo na Odměny členům zastupitelstva vyplaceno celkem 2 446 000 korun a pro rok 2011 bylo na tuto položku schváleno 2 600 000 korun, přičemž jeden místostarosta navíc s sebou nese nutnost pořízení další výpočetní techniky či vyšší náklady na služební telefony," vytkl Blažík.

Další věcí, se kterou opozice v městské části Černovice nesouhlasí, je nepoměrné zastoupení ČSSD v poradních orgánech samosprávy. "Naši nominanti pracují v sedmi z 11 komisí. Za vážnější prohřešek proti politické kultuře a demokratickým zvyklostem však považujeme fakt, že opozice nemá většinu v kontrolním výboru zastupitelstva. Z pěti jeho členů tři reprezentují koaliční strany, jeden KSČM a jeden ČSSD," uvedl Blažík.

Opozice vytýká koalici rovněž pronájem takzvaného Areálu zdraví. "Výběrové řízení postrádalo dostatečnou transparentnost," podotkl zastupitel.

V posledním případě se ČSSD ohrazuje proti koalicí a KSČM schválenému dokumentu Programové prohlášení Rady a Zastupitelstva MČ Brno-Černovice pro volební období 2010-2014. "Tento materiál zcela opomíjí nebo pouze povrchně zmiňuje některé důležité aspekty fungování městské části, a to například v oblasti politiky bydlení. Podezřelá je zejména absence jakékoliv vize radnice v otázce jednostranného zvyšování nájemného v obecních bytech," dodal Blažík.

V říjnových volbách do Zastupitelstva MČ Brno-Černovice zvítězila ČSSD se ziskem téměř 33 procent hlasů a sedmi mandáty ve 21 členném zastupitelstvu. Koalici však vytvořily strany ODS, TOP 09, VV a sdružení nezávislých kandidátů Černovice, které dohromady disponují 11 mandáty.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...