Na Masarykovu univerzitu podalo přihlášku rekordních 62 tisíc studentů

Brno, 11. března 2011 (MEDIAFAX) - Rekordních 62 tisíc přihlášek podali letos uchazeči o studium v bakalářských a magisterských programech na Masarykově univerzitě v Brně. V pátek to řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová s tím, že počet podaných a zaplacených přihlášek je o dva tisíce vyšší než vloni.

masarykova_univerzita_00vii35-250

"Počet přihlášek překonal všechny dosavadní rekordy," konstatovala mluvčí. Masarykova univerzita tak podle Fojtové potvrdila, že je nejžádanější univerzitou v České republice uznávanou v celém středoevropském prostoru - více jak osm tisíc přihlášek ke studiu v Brně totiž podali uchazeči ze Slovenska.

"Přestože populační křivka stále klesá, počet přihlášek ke studiu na Masarykově univerzitě se trvale zvyšuje. Pozitivní je, že jde o dlouhodobý trend. To znamená, že univerzita dokáže nejen vzbudit zájem ze strany uchazečů, ale dokáže také naplnit i jejich očekávání," řekl rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala.

Největší zájem projevili uchazeči tradičně o filozofickou fakultu, kam přišlo 11865 zaplacených přihlášek. Následuje fakulta sociálních studií s 9723 přihláškami. Největší meziroční nárůst v počtu přihlášek však zaznamenala pedagogická fakulta, kam letos uchazeči zaslali 8615 přihlášek, což je o 1419 více než loni, dále ekonomicko-správní fakulta, kde registrují 8262 přihlášek, což je nárůst o 550 přihlášek, a lékařská fakulta, kam jich přišlo 7202, tedy o 535 více než v minulém roce.

Celkový počet přihlášek podaných na Masarykovu univerzitu přitom ještě není konečný. "Dodatečné přijímací řízení otevřela začátkem března pedagogická fakulta pro nově akreditované obory lektorství cizího jazyka - ruský jazyk v kombinované formě a dvouoborové studium pedagogického asistentství ruského jazyka ve spojení s němčinou nebo angličtinou opět v kombinované formě," řekla Fojtová. Do nově akreditovaných oborů se uchazeči mohou hlásit do konce dubna. Otevřeno je stále rovněž přijímací řízení do navazujících magisterských a doktorských programů.

Podle rektora Fialy je důvodem popularity školy široká nabídka více jak tisíce studijních oborů, z nichž mohou uchazeči na Masarykově univerzitě vybírat. Výhodou jsou ale také dobré podmínky pro studium, včetně toho, že administrativu a část studijních povinností si mohou studenti vyřídit elektronicky z domova bez zbytečné byrokracie. Velkou předností je moderní kampus a další moderně vybavené areály, které umožňují propojovat studium se špičkovým výzkumem. Absolventi pak mají dobré uplatnění na trhu práce. "Všechny tyto výhody přitom nejsou náhodné, ale jsou výsledkem dobře stanovených cílů a systematické práce," zdůraznil Fiala.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...