Nesehnutí připomněli lidem poslední možnost vyjádřit se k územnímu plánu

Brno, 1. března 2011 - Občanské sdružení Nesehnutí připomnělo v úterý lidem z Brna na Náměstí Svobody u hodinového stroje, že mají posledních 10 dní na připomínkování konceptu územního plánu. Názor obyvatel může přispět k tvorbě dobrého územního plánu, řekl Lukáš Lyer z organizace Nesehnutí.

 

Nesehnuti

Členové Nesehnutí umístili na hodinový stroj transparent s textem "10 dní, které mohou změnit Brno," kterým chtěli obyvatele krajské metropole upozornit na posledních 10 dní veřejného projednávání tří variant konceptu územního plánu Brna. K němu se do 10. března mohou lidé vyjádřit buď formou připomínek či naopak říct, co se jim líbí.

"Občas se potkáváme s názory lidí, že územní plánování je věcí odborníků. Přitom právě názor obyvatelů, kteří mají o dění v lokalitě dokonalé informace, může přispět k tvorbě dobrého územního plánu," uvedl Lyer. Podle něj lidé často řeší problematické stavby až poté, co už úřady záměr schválily.

Některé záměry lidem zhoršují pohodu bydlení a kvalitu životního prostředí. "Je potřeba tomu přecházet před schválením územního plánu, který stanoví, kde budou komunikace, nákupní centra, cyklostezky nebo plochy pro výzkum," vysvětlil Lyer.

Organizace Nesehnutí propaguje projednávání konceptu územního plánu už od listopadu loňského roku. V rámci setkání na náměstí Svobody získali kolemjdoucí informace o tom, jak se do přípravy územního plánu zapojit.

 

foto: Josef Jelínek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...