Skauti a skautky začali v Brně vybírat peníze na postavení školy v Africe

Brno, 1. října 2012 (MEDIAFAX) - Brněnští skauti budou od pondělí do čtvrtka prodávat na Moravském náměstí vlastní výrobky, výnos z nich pak pošlou do celostátní sbírky na postavení školy v Africe. Uvedl to Petr Klaška z Junáku-Svazu skautů a skautek, který spolu s nadací Člověk v tísni sbírku organizuje.

Penize-bankovky-a-mince

Skauti a skautky podle Klašky pořádají podpůrné doprovodné akce ke sbírce po celé republice. "U stánku si budou moci lidé prohlédnout fotky škol, které se podařilo v Africe během devíti let trvání sbírky postavit," upozornil Klaška. Chlapci a děvčata budou své výrobky nabízet kolemjdoucím na centrálním brněnském náměstí vždy odpoledne, po vyučování.

Ve středu odpoledne pak mohou Brňané přijít na Slovanské náměstí v Králově Poli, kde se odehraje africké odpoledne plné her. "Startovné malého afrického závodu bude zároveň i příspěvkem do sbírky," upozornila skautka Iva Vaňková.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...