Stavba Dobrovského tunelů dostane opět povolení

Brno, 1. března 2011 - Na stavbě Dobrovského tunelů se s velkou pravděpodobností již během tohoto týdne obnoví stavební práce. Klíčová stavba v brněnských městských částech Žabovřesky a Královo Pole byla zastavena rozhodnutím pražského městského soudu kvůli námitkám občanského sdružení Velký městský okruh. Jak uvedl v úterý Brněnský deník, ministerstvo dopravy nicméně vydá nové rozhodnutí o vypořádání těchto námitek. 

tunel

„V úterý zveřejníme novou verzi rozhodnutí v níž budou zapracovány výtky soudu. Návrh řešení námitek bude jiný, než v roce 2007,“ potvrdil Brněnskému deníku mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský. Vzhledem k dosavadnímu vývoji je nepravděpodobné, že by ministerstvo stavbu tunelů nadále pozastavovalo.

I za předpokladu, že by Ředitelství silnic a dálnic ve stavbě pokračovalo už od středy, je třeba počítat s minimálně půlročním skluzem oproti původnímu plánu. Tunely by tak mohly být dokončeny nejdříve v červnu roku 2012.

Podle ní brzký začátek stavby znamená šetření peněženek daňových poplatníků. Přestože se tunely nestaví, musí totiž ředitelství platit dodavatelským firmám penále za ušlý zisk. „To stojí měsíčně osmapadesát milionů korun,“ uvedla pro Deník Vápeníková. O zrušeném stavebním povolení bude v nejbližší době nezávisle na ministerstvu rozhodovat také Nejvyšší správní soud v Brně, který minulý týden odmítl kasační stížnost Ředitelství silnic a dálnic ČR o odkladném účinku proti říjnovému rozsudku pražského městského soudu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...