ŘSD uvede do provozu část křižovatky Dobrovského - Svitavská radiála

Brno, 14. prosince 2011 - Týden před vánocemi brněnský závod Ředitelství silnic a dálnic ČR významně uleví dopravní situaci v moravské metropoli. V sobotu 17. prosince bude v omezeném režimu zahájen provoz na dvou částech mimoúrovňové křižovatky Velkého městského okruhu a Svitavské radiály (na východním konci budovaných Dobrovského tunelů). Zprovozněna bude nová komunikace na ulici Sportovní v délce 580m ve směru od Svitav do centra, což zásadně změní dosavadní nepříznivé podmínky v místě vjezdu do stavby (u nádraží Brno – Královo Pole).

dobrovskeho-tunely-svitavska-radiala

Dále bude zprovozněna i rampa v délce 510 metrů, která umožní odbočení ze Sportovní ulice směrem k Husovickému tunelu přes rondel u Tesca. Tím dojde k odlehčení dopravní zátěže na světelné křižovatce Drobného – Pionýrská u zimního stadionu (a zároveň bude zrušena objízdná trasa přes ulici Křižíkovu).

„Otevření části této velké stavby na počátku posledního předvánočního víkendu bereme společně se zhotoviteli jako vánoční dárek pro širokou veřejnost – nejen pro občany města Brna, ale i pro návštěvníky, kteří přijedou do Brna za nákupy,“ říká Zdeněk Pánek ředitel ŘSD Závodu Brno.

Náklady na vybudování části stavby uváděné do provozu činí cca 260 mil. Kč. Zprovozněné úseky ještě nejsou definitivně dokončeny, na jaře příštího roku na ně budou položeny finální vrstvy vozovek. Práce budou ještě několik měsíců pokračovat také na ostatních, dosud nedokončených součástech mimoúrovňového křížení, a proto se bude stavbou i nadále projíždět v omezeném režimu, sníženou rychlostí.

Investorem rozsáhlého dopravního projektu je Ředitelství silnic a dálnic ČR - Závod Brno. Stavba byla zahájena v dubnu 2009 a její úplné uvedení do provozu se předpokládá v září příštího roku společně s „Tunely Dobrovského“ (stavba VMO Dobrovského B).

(red), ilustrační foto: Vašek Buk


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...