Brno bude vzdělávat odborníky na kvalitu potravin

Brno, 23. února 2011 - Tříletý projekt zaměřený na zkvalitnění výuky odborníků na kvalitu potravin zahájila Fakulta veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Ve středu to uvedl mluvčí univerzity Alexandr Průša.

maso

Během tříletého trvání se projekt bude týkat téměř tří tisícovek studentů. "Kvalitnější studium však zůstane i po skončení projektu. Materiálové vybavení i nové metody již zůstanou, navíc je vyhodnotíme a upravíme podle zpětné vazby od absolventů," poznamenala proděkanka fakulty Bohuslava Tremlová.

V prvním roce projektu pořídí univerzita nové přístroje a vybaví laboratoře pro výuku mikrobiologických, chemických, fyzikálních a mikroskopických metod. "Postupně do výuky zavedeme novinky - více praktických cvičení v laboratořích, poloprovozních dílnách a v potravinářských provozech," řekla Tremlová.

Větší prostor také dostane projektové a problémové studium, které se více blíží způsobu, jakým budou absolventi pracovat ve svých zaměstnáních. "Přibude volitelných předmětů, vzniknou nové učební pomůcky a podpory se dočká také e-learning. "Po dokončení projektu u nás budou absolvovat kvalitnější odborníci, kteří najdou uplatnění v celé Evropě," dodala Tremlová

Fakulta veterinární hygieny a ekologie v Brně je unikátním výukovým i výzkumným centrem pro oblast veterinární hygieny potravin v České republice, je také jedinou takto orientovanou veterinární vzdělávací institucí v Evropě a platí zde za uznávanou instituci.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...