Žádejte o grant a vysaďte si vlastní strom

Brno, 13. ledna 2011 - Potřebujete vylepšit okolí obce? Chcete utužit vztahy mezi žáky nebo sousedy? Se vstupem do nového roku Nadace Partnerství opět poskytuje příležitost školám, obcím, občanským sdružením a příspěvkovým organizacím, aby si prostřednictvím výsadeb stromů splnily svá novoroční předsevzetí. Nabízí nadační příspěvek na výsadbu, jehož maximální výše činí 20 tisíc korun. Žádosti o tzv. Malý grant lze posílat do 20. ledna.

sazeni2


Nadace Partnerství poskytne příspěvek na výsadbu stromů v letošním roce hned dvakrát - na jaře a na podzim. Výsadby by měly pomoci zkvalitnit a zpříjemnit prostředí například v blízkosti škol, polních cest, cyklostezek, kostelů i na návsích. Příspěvek je ideální zejména pro malé obce a sdružení, které chtějí osázet své okolí, ale nemají na tuto činnost dostatek financí v rozpočtu.
„Prostřednictvím sázení zároveň chceme utužovat vztah lidí k přírodě i k sobě navzájem. Když si sousedé společně vysadí třešně v obecním sadu, mnohem víc si místa váží a rádi se tam scházejí. Do sázení je proto potřeba zapojit širokou veřejnost, a to od dětí až po důchodce,“ komentuje Ivana Adámková jedno z hlavních kritérií posuzování žádostí. Dalším měřítkem je pak volba vhodných druhů dřevin, které pomohou dodržet estetiku krajiny i její přirozenou rozmanitost. Další informace o příspěvku mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.stromzivota.cz.

V minulém roce se díky aktivitě lidí podařilo vysadit stromy na 32 místech republiky. „Nadační příspěvky loni nejčastěji pomohly obnovit aleje stromů podél cest. Úspěchem bylo například založení sadu se starými odrůdami ovocných stromů nebo osázení archeoskanzenu. Vtipnou perličkou pak bylo sázení jabloní v obci Hrušky,“ dodává Ivana Adámková z Nadace Partnerství.
Aktivity programu Strom života v letošním roce spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí částkou 5,5 milionů korun.

Kateřina Urbanová


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...