Zdevastovaný parčík na rohu Cejlu v Vlhké změnil tvář k lepšímu

Brno, 8. června 2023 - Ploty, které chránily mladý trávník, jsou odstraněny a prostor je volně přístupný. Na rohu ulic Cejl a Vlhká dříve býval notně zdevastovaný parčík, který nebyl místními vůbec využívaný. Městská část Brno-střed plochu revitalizovala a nyní se otevírá veřejnosti.

parcik pohoda cejl

„Spolu s městskou částí Brno-sever jsme se v roce 2019 zapojili do realizace projektu Kateřiny Šedé revitalizace brněnského bronxu – Brnox II. Úprava parčíku na nároží Cejlu a Vlhké je jednou z jeho částí. K proměně celé čtvrti chceme ale přistoupit komplexně. Využít potenciálu blízkosti historického centra, nabízet v dané lokalitě levně volné nebytové prostory, podporovat místní aktivity, přitáhnout sem mladé lidi a studenty,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Nově zde byla vyseta tráva a vysazeno šest bříz. Přibyly zde lavičky, lehátko, houpačka a velká černobílá vzorovaná křesla. Travnatá plocha tvoří přibližně tři pětiny plochy parku, další dvě pětiny zabírá herní plocha z propustného betonu a také částečně mlatu. Na mlatové ploše je umístěn koš na streetball a tribuna na sezení. Velkou novinkou je zde osazení šesti pouličních lamp, které v původním parku citelně chyběly, nyní se zde budou návštěvníci cítit bezpečněji.

lavicky park pohoda brno cejl

Obnovu prostoru před ubytovnou Pohoda realizovala městská část Brno-střed na základě projektu Brnox II umělkyně a architektky Kateřiny Šedé a podle projektu od architektů z kanceláře ORA.

„Bylo pro nás důležité vytvořit hravý veřejný prostor, plácek, ve kterém si každý bez ohledu na věk najde to své. Z místa, kterým se jen procházelo, jsme vytvořili prostor, v kterém budou sousedé rádi trávit svůj volný čas. Zároveň jsme chtěli vytvořit vizuálně silné místo s jedinečným charakterem a identitou,“ popsal základní principy návrhu jeden z autorů Ing. arch. Jan Veisser.

07 06 park pohoda5

 

Foto: MČ Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF