Klienti SeniorCentra Modřice si užívají života i během nouzového stavu

SeneCura SeniorCentrum ModriceBrno, 18. května 2020 – Přestože se domovy pro seniory uzavřely návštěvám a společenským akcím z důvodu pandemie nemoci Covid-19, v SeneCura SeniorCentru Modřice dělají maximum pro to, aby se i přes výrazná omezení jejich klienti cítili v psychické a fyzické pohodě. Komunikaci s rodinami a blízkými zajišťují prostřednictvím moderních technologií, domov zdobí obrázky od dětí a volný čas vyplňují pestrými, zejména venkovními aktivitami.

Klienti modřického SeniorCentra SeneCura komunikují během uzavření domovů se svými rodinami online, a to pomocí aplikací Skype, WhatsApp nebo natočených video vzkazů. Hovory probíhají ve společenské místnosti u stolního počítače nebo v pohodlí pokoje, prostřednictvím tabletu. „Z reakcí našich klientů vidíme, že jim tato online komunikace přináší obrovskou radost,“ popisuje spojení s blízkými sociální pracovnice Sabina Šemberová.

Důležitou součástí aktivizace klientů jsou také různé činnosti, které je baví a smysluplně naplňují jejich čas. „Počasí nám přeje, a tak jsme začali chodit čerpat energii a dobrou náladu do rozkvetlé zahrady. Na přání klientům připravujeme ven šálek kávy. Pro ty, kteří chtějí trávit čas aktivně, můžou si zahrát ruské kuželky. V nepříznivém počasí zase klienti s nadšením využívají naše wellness centrum, kde si užívají odpočinek a dopřávají si bublinkovou lázeň nohou v teplé vodě,“ popisuje život v SeniorCentru Modřice vedoucí aktivizačních pracovnic Kristýna Anschlagová.

seniori modrice senecura

Povzbuzením pro seniory jsou také obrázky od dětí ze soukromé mateřské školy Elánek a pohlednice plné laskavých pozdravů od dobrovolníků ze studentské organizace Úsměv do schránky. Začátkem května do modřického domova také dorazila spousta pohlednic vytvořená z dětských obrázků od neziskové organizace Mezi námi, která podporuje mezigenerační propojování a společné aktivity seniorů s dětmi.

Foto: archiv


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce
09.07. Tinlicker..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN