Klienti SeniorCentra Modřice si užívají života i během nouzového stavu

Brno, 18. května 2020 – Přestože se domovy pro seniory uzavřely návštěvám a společenským akcím z důvodu pandemie nemoci Covid-19, v SeneCura SeniorCentru Modřice dělají maximum pro to, aby se i přes výrazná omezení jejich klienti cítili v psychické a fyzické pohodě. Komunikaci s rodinami a blízkými zajišťují prostřednictvím moderních technologií, domov zdobí obrázky od dětí a volný čas vyplňují pestrými, zejména venkovními aktivitami.

SeneCura SeniorCentrum Modrice

Klienti modřického SeniorCentra SeneCura komunikují během uzavření domovů se svými rodinami online, a to pomocí aplikací Skype, WhatsApp nebo natočených video vzkazů. Hovory probíhají ve společenské místnosti u stolního počítače nebo v pohodlí pokoje, prostřednictvím tabletu. „Z reakcí našich klientů vidíme, že jim tato online komunikace přináší obrovskou radost,“ popisuje spojení s blízkými sociální pracovnice Sabina Šemberová.

Důležitou součástí aktivizace klientů jsou také různé činnosti, které je baví a smysluplně naplňují jejich čas. „Počasí nám přeje, a tak jsme začali chodit čerpat energii a dobrou náladu do rozkvetlé zahrady. Na přání klientům připravujeme ven šálek kávy. Pro ty, kteří chtějí trávit čas aktivně, můžou si zahrát ruské kuželky. V nepříznivém počasí zase klienti s nadšením využívají naše wellness centrum, kde si užívají odpočinek a dopřávají si bublinkovou lázeň nohou v teplé vodě,“ popisuje život v SeniorCentru Modřice vedoucí aktivizačních pracovnic Kristýna Anschlagová.

seniori modrice senecura

Povzbuzením pro seniory jsou také obrázky od dětí ze soukromé mateřské školy Elánek a pohlednice plné laskavých pozdravů od dobrovolníků ze studentské organizace Úsměv do schránky. Začátkem května do modřického domova také dorazila spousta pohlednic vytvořená z dětských obrázků od neziskové organizace Mezi námi, která podporuje mezigenerační propojování a společné aktivity seniorů s dětmi.

Foto: archiv


Související články: