Koronavirus: Pomoc seniorům v Brně nově zajistí desítka zapůjčených aut

Brno, 19. března 2020 – Zajistit seniorům pomoc ve formě nákupů základních potravin, hygienických potřeb či léků má za cíl dohoda mezi městem a Škoda Auto DigiLab, kterou dnes schválili brněnští radní. Zapojí se i Dopravní podnik města Brna. Rada města schválila smlouvu, na jejímž základě poskytne Škoda Auto DigiLab Brnu desítku pojištěných vozidel. S jejich pomocí se navýší kapacita zajištění pomoci zejména seniorům.

„Už začátkem týdne jsme zřídili zelenou linku, na které odbor sociální péče přijímá hovory seniorů, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb atd. V terénu pomoc zajišťují pracovníci Českého červeného kříže. Organizace ale bohužel nemá kapacity například na vyzvedávání léků z lékáren a jejich distribuci. To zatím zajišťují sociální pracovníci OSP. S ohledem na velký nárůst telefonických objednávek lze očekávat velmi brzké dosažení kapacitního limitu zajišťování této pomoci občanům města,“ přiblížila primátorka Markéta Vaňková důvody podepsání smlouvy.

Škoda Auto DigiLab zapůjčí městu vozidla zdarma včetně zajištění nezbytných nákladů, jako je například pojištění. „Budeme hradit pouze pohonné hmoty a zajistíme řidiče. Po dohodě s generálním ředitelem Dopravního podniku města Brna Milošem Havránkem zastřeší provoz vozidel včetně řidičů právě DPMB. Vedle toho budou pro rozvoz potravin a pomoc seniorům využita čtyři vozidla Seniorbusu. V každém automobilu bude vedle řidiče dopravního podniku také pracovník odboru sociální péče, případně osoba z řad dobrovolníků. Ta zajistí nákupy a jejich předání na místě doručení. Takto systém distribuce významně urychlíme,“ doplnila Vaňková.

Kromě uvedených způsobů bude i nadále pomoc seniorům směřována i přes Český červený kříž a dobrovolníky využívající k přepravě vozidla městské hromadné dopravy.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
131415161719
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
18.07. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
08.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..

Kalendář vinařských akcí

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250