SAKO Brno chystá jedinečnou Noc otevřených dveří

Brno, 16. září 2019 – V sobotu 21. září se můžete zajít podívat, jak to v SAKU vypadá po setmění. Proběhne totiž Noc otevřených dveří, která vám zábavnou formou přiblíží, jak se v Brně zpracovává odpad. Kromě bohatého doprovodného programu pro děti i dospělé budou již tradičně probíhat každou hodinu komentované prohlídky provozu. Letos si navíc můžete úplně poprvé vyslechnout „příběh starého kotle“ v běžně nepřístupných prostorách, kde kdysi stál.

Na pódiu se vystřídá hned několik účinkujících. Těšit se můžete na jedinečnou světelnou UV show, několik módních přehlídek, hasičské zásahy a na řadu zajímavých rozhovorů. Ani letos nebude chybět představení různých typů popelářských aut, které si můžete nejen prohlédnout, ale celý den se v nich bude i vozit. Ve swapovém obchodu si vyměníte oblečení, které už nenosíte, za něco zajímavějšího. V re-use bazárku si zase za symbolickou cenu pořídíte úplné poklady a navíc tak pomůžete dobré věci.Aby si i ti nejmenší přišli na své, jsou připravené skákací atrakce, mistrovství plavání v plastu, jízda v popelnicích a na vlastní kůži si mohou vyzkoušet svážení a třídění odpadu v ulicích makety malého městečka.

„Touto akcí bychom chtěli lidem ukázat, jak se u nás v Brně odpady smysluplně využívají, ať už materiálově nebo energeticky. Těší mě, že lidé v tomto směru nejsou lhostejní a chovají se ke svému okolí odpovědně a ohleduplně, což ukazují jak pozitivní statistiky v oblasti třídění odpadů, tak i zájem o akce, které pro ně pořádáme,“ říká předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder.

Celou akcí bude provázet moderátor rádia Krokodýl Jarek Hemala. Pozor, na prohlídky je nutná předchozí registrace na webu sako.cz


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
131415161719
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
18.07. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
08.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..

Kalendář vinařských akcí

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250