Populární brněnští sportovci se utkají s handicapovanými dětmi

Brno, 17. ledna 2018 - Pondělí 22. ledna bude v Aqualandu Moravia opět patřit dětem. V rámci již sedmého ročníku Aqualand Cupu se sem sjedou děti ze všech koutů republiky, aby strávily sportovní odpoledne se slavnými brněnskými sportovci. Připraveny jsou týmové soutěže i zábava na atrakcích, hlavním cílem akce však je posílení sebevědomí sociálně znevýhodněných dětí a jejich propojení s úspěšnými sportovci v roli pozitivních vzorů.

Sportovní den organizovaný ve spolupráci s Diagnostickým ústavem pro mládež v Brně se každoročně těší velké oblibě. I letos tak do nejmodernějšího českého aquaparku zavítají děti různých věkových kategorií z celé České republiky. Ty vytvoří společně se známými brněnskými sportovci 20 týmů a poměří své síly v několika disciplínách.

„Aqualand Cup je určen pro různě znevýhodněné děti, které se kvůli stigmatizaci a předsudkům ocitají na okraji společnosti. Soutěže proto nejsou zaměřeny na výkon, ale prověří spíše schopnost kooperace a tolerance zúčastněných. Nejlepší z týmů pak získá putovní pohár,“ komentuje smysl akce ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký a dodává, že loňské prvenství přijedou obhajovat děti s vadami sluchu z Valašského Meziříčí.

Dlouhodobým smyslem akce je nejen motivování dětí za pomoci pozitivních vzorů, ale také jejich zapojení do aktivního a zdravého životního stylu, podpoří řada významných brněnských sportovních klubů. Děti se tak mohou těšit na setkání s fotbalisty ze Zbrojovky Brno, hokejovými hvězdami Komety Brno, ale i dalšími vrcholovými sportovci z týmů jako jsou Draci Brno, MMcité Brno, Volejbal Brno, Basket Žabiny, KP Brno, VK Královo Pole či Handball Brno. Vzájemné poznávání dětí a sportovců bude navíc pokračovat i po ukončení soutěží a vyhlášení vítězů.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína