VUT- nakladatelství Vutium

VIDA! láká děti i dospělé na třídenní zábavný festival kutilství

Brno, 15. listopadu 2017 - Brněnský zábavní vědecký park VIDA! odstartuje už tento čtvrtek 16. listopadu Bastlfest – festival kutilství, svou zatím největší akci pro rodiny s dětmi. „Program je bohatý a vznikl ve spolupráci s řadou zajímavých hostů. Budeme řezat, modelovat, pájet, soustružit, skládat, tisknout ve 3D, vystřihovat, frézovat, ohýbat dráty i zatloukat,“ láká účastníky Sven Dražan, manažer programu VIDA!

„Loni byl Bastlfest vedle Muzejní noci naší návštěvnicky nejúspěšnější událostí, proto jsme se rozhodli udělat ho letos třídenní – od 16. do 18. listopadu,“ říká ředitel centra Lukáš Richter. Ve čtvrtek dopoledne nabídne VIDA! kutilské ukázky a dílny především školám. Od čtvrtečního odpoledne do soboty se pak zaměří na rodiče s dětmi. „Náš festival kutilství věnujeme všem, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují. Věříme, že jejich nadšení a zápal dokáže inspirovat celou rodinu,“ doplňuje Richter.

Nabídka Bastlfetsu je opravdu rozmanitá. „Díky společnostem TriLab a na3Deci mohou zájemci objevit kouzlo 3D tisku. Robotárna DDM Helceletova je zase naučí řídit roboty z Lega Mindstorms nebo dokonce ovládat letecký simulátor. Papíroví modeláři CVČ Lužánky jim dovolí nahlédnout do přípravy vystřihovánek, s lidmi z Úžasného divadla fyziky si vyrobí spektroskop a spektrobrýle a s nadšenci z Radioklubu OK2OJ vyzkouší tři druhy radioamatérských stavebnic.

Část expozice VIDA! bude věnovaná cyklokuriozitám, kde bude možné otestovat různě upravená jízdní kola. Otevřená digitální dílna FabLab Brno předvede, jak pracovat s laserovou řezačkou a dalšími speciálním přístroji. Pro menší děti připraví kutilskou dílnu Lata Lužánky, kde se bude vyrábět domino, dřevěné piškvorky, drátěný hlavolam nebo vykrajovačka, a VIDA! s vyřezáváním jednoduchých tvarů z polystyrénu na odporové řezačce,“ upřesňuje Dražan. Partnerem akce je společnost BAUHAUS.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína