Svitavské nábřeží ožije multižánrovým festivalem i jízdami parním vlakem

Brno, 9. září 2017 - Ve dnech 15. až 17. září bude opět živo u řeky Svitavy v Brně. Uskuteční se zde totiž multižánrový festival Svitava pod parou. „Chceme toto pozapomenuté romantické zákoutí přetvořit na místo, kde se lidé mohou především zastavit a potkat na břehu řeky. Svitava pod parou je festival otevřený všem,” tvrdí Jan “Olív” Orava ze spolku V karanténě.

svitava pod parou

Hlavním lákadlem budou i letos projížďky parním vlakem a výstava železničního nadšence Jiřího Kotase. Chybět nebude ani dobré jídlo a pití. Kromě oblíbeného chilloutu či jízdy parním vlakem podél řeky Svitavy si návštěvníci budou moci poslechnout neotřelé kapely, prohlédnout si vystavované železniční stroje, ochutnat piva malých pivovarů a zacvičit si jógu.

Šapitó nabídne dětský koutek s workshopy pro děti od 3 let, nákladní vagon se promění ve stylový bar / kavárnu / klub Wagon s malou scénou a projekcemi. Na nábřeží postavíme hlavní pódium, kde se představí neotřelé brněnské kapely jako například The Weathermakers, Jay Delver, Kapela 000, Funky Chicken a další. Pro děti zahraje divadelní představení Jiří Kuhl and Company z Holešova. Dospělí mohou zhlédnout tvorbu Le Cabaret Nomad.

 „Řeka je významným urbanistickým prvkem i symbolem. Je místem, kde se lidé zastaví a setkávají. Bohužel v Brně řeky tečou mimo historické centrum, a tak je jejich potenciál skryt,“ říká spoluorganizátorka architektka Kristýna Smržová.

„Řeka zlidšťuje město, vytváří místo, kde lze zažít pohodu. To jsem si uvědomil, když jsem studoval v Písku. Udělejte si tam někdy výlet. Stojí to za to,” zve na festival filmař a organizátor Roman Zmrzlý.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události