Přes 6000 prvňáčků dostane zdarma vstupenku do VIDY a na hvězdárnu

vida ledoleto predstaveniBrno, 29. srpna 2017 - První školní den 6213 prvňáčků a 319 pedagogů ze 164 základních škol v Jihomoravském kraji obdrží speciální vstupenku do VIDA! science centra a Hvězdárny a planetária Brno. Na vlastní oči se mohou přesvědčit o tom, jak podivuhodný je okolní svět. A navíc si žáci vychutnají zaslouženou odměnu za své první školní krůčky.

Projekt „Prvňáčci v říši vědy“ navazuje na loňskou kampaň „Brněnští prvňáčci letí do vesmíru“. „Naším dlouhodobým cílem je každý následující rok přidat nejméně jednu další populárně-vědeckou instituci a propagovat tak jejich existenci a přivést do nich více návštěvníků," řekl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno a koordinátor aktivit popularizace vědy a techniky v Jihomoravském kraji.

„Začátky ve škole mohou být pro prvňáčky náročné. V expozici VIDA! ale zjistí, že objevování světa a poznávání vědy může být velká zábava a hra. Tímto projektem rádi prvňáčkům usnadníme a zpříjemníme vstup do školních let, " dodal Lukáš Richter, ředitel VIDA! science centra a místopředseda správní rady České asociace science center.

Návštěva hvězdárny anebo science centra významně přispívá k formování obrazu našeho světa. Dokonce se může jednat o první krok na cestě k poznávání některého z vědeckých oborů, byť životní kariéra drtivé většiny prvňáčků bude směřovat úplně jinam. Projekt Prvňáčci v říši vědy je tudíž vstupní branou do světa vědy a pokouší se vzbudit zájem nejmenších o přírodovědné i technické obory.

První den školního roku získá většina prvňáčků základních škol Jihomoravského kraje volnou vstupenku do Hvězdárny a planetária Brno a VIDA! science centra. Tyto vstupenky mohou prvňáčci použít na libovolný pořad v případě hvězdárny nebo na jeden vstup do expozice VIDA! v termínu do 31. prosince 2017 – ať už při návštěvě se školou anebo s rodiči. Projekt „Prvňáčci v říši vědy“ je tu proto, aby podpořil zájem dětí o vědu a umožnil návštěvu Hvězdárny a planetária Brno i VIDA! science centra lehce dostupnou.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN