Brněnské vánoce zahájí v pátek rozsvícení stromu na nám. Svobody

Brno, 25. listopadu 2014 - Brno má nyní před sebou nejkouzelnější období roku. Město se oblékne do adventního a vánoční atmosféra na náměstí Svobody a v Radnické ulici potěší každého návštěvníka. Brněnské Vánoce 2014 budou oficiálně zahájeny v pátek 28. listopadu v 16.30 hodin. Přesně v 17 hodin se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody.

panorama brnenske vanoce 2011 1920

Zároveň odstartuje tradiční sbírka Českého červeného kříže pod vánočním stromem, jejíž výtěžek je každoročně věnován dětem z dětských domovů. Před začátkem slavnostního zahájení od 16 hodin a po jeho ukončení od 17.10 hodin bude na pódiu znít hudba Big bandu ZUŠ Vídeňská a následně se od 19 hodin mohou návštěvníci těšit na první promítání zimního kina a muzikál Noc na Karlštejně.

Brněnské Vánoce organizuje a programově zajišťuje Turistické informační centrum města Brna. Na bohatý program se můžete těšit na náměstí Svobody, v Radnické ulici a na Staré radnici a ve všech třech částech brněnského podzemí (Mincmistrovský sklep, Labyrint pod Zelným trhem a Kostnice u sv. Jakuba).

Foto: TICmB


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF