Brněnská zoo otevřela novou průchozí expozici klokanů

Brno, 2. září 2014 - Poslední srpnovou sobotu otevřela brněnská zoologická zahrada na Mniší hoře další novinku letošního roku - průchozí expozici klokanů. Prvními návštěvníky nového výběhu byly děti z Fondu ohrožených dětí Klokánek Brno, které se zároveň staly jejich prvními adoptivními rodiči.

Plocha výběhu nové klokaní expozice je téměř 3 000 m2 a celým klokaním areálem vede návštěvnická stezka. Expozice je z části lemovaná dřevěným australským plotem a vybavená přepouštěcími dveřmi, které zamezí úniku zvířat. Členitý terén je doplněn umělou skálou vyzdobenou kopiemi skalních maleb původních obyvatel Austrálie – Aboriginců a čtyřmi skalními vyvýšeninami.

Návštěvníci mohou nyní obdivovat čtyři klokany rudokrké, kteří pochází ze Zoo Lešná a jednoho klokana parma ze Zoo Olomouc.

„Brňané se mohou těšit i na skalní klokany, které v jiné české zoo nespatří. Ti by se měli na Mniší horu nastěhovat v nejbližších měsících a předpokládám, že budou největším lákadlem expozice. Přicestují totiž do brněnské zoo přímo z Austrálie,“ uvedl při slavnostním otevření brněnský primátor Roman Onderka.

Klokany rudokrké a parma najdeme i v jiných zahradách v ČR, zatímco klokani skalní budou jedinými zástupci tohoto druhu v českých zahradách. Návštěvníci si budou moci užívat bezbariérové expozice, kde mají zvířata téměř na dosah ruky, ale bude důležité, aby se ve výběhu chovali jako pozorovatelé, krmení a hlazení klokanů není žádoucí.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)