Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění

Brno, 29. dubna 2014 - CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism přiveze do Brna moderní světelné umění! Řada světelných instalací oživí po čtyři květnové večery ulice největšího města jižní Moravy. Diváci budou mít možnost na nevšedních místech obdivovat po setmění díla významných českých i zahraničních umělců.

Projekt CZECH THE LIGT má v Brně dvě části. Začíná interaktivním světelným workshopem pro rodiny s dětmi 3. května od 21:00 v parku za Domem umění města Brna. Vyvrcholí potom hlavním programem ve dnech 15. – 17. května, který se odehraje v návaznosti na již tradiční brněnskou Muzejní noc.

CZECH THE LIGHT je sérií několikadenních kulturních akcí, které rozzáří světelným uměním významná města České republiky. Jejím záměrem je oživit veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím uměleckých světelných instalací, videomappingů na ikonické objekty české architektury a workshopů „malování světlem“. Projekt, který zaštiťuje agentura CzechTourism, poputuje přes Kutnou Horu, Brno, Olomouc či Český Krumlov, zamíří ale také do Hradce Králové, Plzně, Ostravy nebo Berlína. Série vyvrcholí v říjnu druhým ročníkem pražského festivalu světla Signal. Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojili významní čeští i zahraniční umělci, kterými jsou Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, Prokop Bartoníček, uskupení The Macula, Wayne Garrett, Caitlind Brown a další.

Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojila řada českých i zahraničních umělců. V Brně odstartuje projekt 3. května interaktivním světelným workshopem, který povede vizuální umělec Ondřej Chmel. Workshop je určen pro všechny věkové kategorie. Atraktivní je pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny ostatní, kteří si chtějí vyzkoušet, jak se dá malovat světlem. Jako plátno zde slouží tma, jako barvy pak různé zdroje světla, kterými účastníci do tmy malují své světelné obrazy. Vše je zachyceno objektivem fotoaparátu a výsledné dílo si každý může odnést vytištěné domů.

Na workshop je doporučeno vzít si vlastní fotoaparát se stativem. Malovat tak může najednou hned několik skupin návštěvníků workshopu. Z důvodu dobré viditelnosti se akce uskuteční od 21:00, a to v parku za Domem umění města Brna.

Hlavní program brněnského CZECH THE LIGHT se odehraje ve dnech 15. až 17. května, kdy naváže na již tradiční brněnskou akci Muzejní noc. V ulicích Brna se vždy po setmění rozzáří řada světelných instalací od umělců jako je Rony Plesl, Andrej Boleslavský, Jakub Nepraš František Skála, Josef Šafařík, Caitlind Brown a Wayne Garrett či Vlasimir 518 s Davidem Vrbíkem. V rámci programu se uskuteční i doprovodné workshopy.

(red), foto: archiv organizátorů

 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)