Kampaň Do práce na kole odstartuje v květnu

Brno, 21. března 2014 – Sedmnáct českých i moravských měst včetně Brna se v květnu zapojí do čtvrtého ročníku soutěžní kampaně Do práce na kole a společně tak poukážou na výhody pohybu po městě na kole. Organizátoři počítají s celkovou účastí přesahující 6000 účastníků, jen v Brně by jich mohlo jezdit k tisícovce.

dopracenakole

„Vzhledem k nedávno zveřejněné zprávě o znečištění ovzduší v Brně dánského experta na životní ovzduší Kaare Press-Kristensena je téma využívání kola jako alternativního dopravního prostředku ve středu zájmu. My doufáme, že kampaň Do práce na kole pomůže dalšímu rozvoji cyklistické dopravy v Brně i v dalších městech," říká Martin Gillár z Nadace Partnerství, která kampaň v Brně organizuje.

Kampaň je zacílena především na všechny, kteří mají sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. „Cestování do práce na kole zažívá boom. Dorazil k nám trend, který mění atmosféru metropolí západní Evropy a činí je příjemnějšími místy pro život. Stát hodiny týdně v dopravních zácpách a marně hledat místo k parkování už není moderní," doplňuje Gillár.

dopracenakole1Do kampaně Do práce na kole se mohou připojit soutěžní týmy zaměstnanců ze sedmnácti měst. Na ty, kdo budou jezdit poctivě, čekají hodnotné ceny. „Každý tým může mít 2-5 účastníků, a když se mu podaří během května v průměru absolvovat 2/3 cest do práce na kole, dostává se do slosování o kola, cyklistické helmy, poukazy do vily Tugendhat, vína, mošty, knihy a průvodce, originální pásky z cykloduší a mnoho dalších zajímavých cen," vysvětluje Gillár. Kromě hlavní kategorie pravidelnosti připravují v Brně i další atraktivní kategorie – kategorii elegance aneb Chic na kolech, kategorii kreativity, soutěž o nejlepší návrh cykloopatření a soutěž Cyklozaměstnavatel roku. Brněnští organizátoři se touto kategorií snaží motivovat zaměstnavatele, aby svým zaměstnancům vyšli vstříc a nabídli jim kvalitní podmínky jako je možnost osprchování, úschovy nebo půjčení kola nebo stojany na kola. „Cyklistika je přirozeným, zdravým a ekologickým způsobem dopravy a je pro Brno ideální. Obecně je ale málo podporovaná. Snažíme se to změnit a toto je jedna z dobrých příležitostí," říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra firmy Red Hat, která je letos hlavním partnerem brněnské kampaně.

Do práce na kole tradičně podporuje zástupce Nizozemského království v ČR, velvyslanec Eduard Hoeks: „Městská cyklistika je neoddělitelnou součástí nizozemského životního stylu. Minulý rok jsem jako cykloambasador na svém oranžovém kole navštívil Plzeň, Olomouc a Liberec a letos se chystám do Jihlavy a Brna. Byl bych rád, kdyby se ostatní ke mně přidali a jezdili do práce na kole, obzvlášť když je tak krásné počasí," uvedl.

Pro účastníky kampaně jsou během května připraveny i další doprovodné aktivity, jako je Kafe na triko, Mošt na triko, Na výstavu na kole nebo Na film na kole. Kampaň zakončí ve čtvrtek 5. června tzv. Slavné vyhlášení kampaně Do práce na kole Brně, které se uskuteční v areálu Otevřené zahrady v Brně pod Špilberkem.

Registrace je otevřena od 17. března na oficiálních stránkách www.dopracenakole.net. Každý účastník obdrží tričko s originální grafikou kampaně z biobavlny a speciálním ekologickým certifikátem od firmy OP TIGER. Startovací balíčky s tričky bude stejně jako loni rozvážet doručovatelská firma TNT Express, která se stala generálním partnerem soutěže. Soutěžní část kampaně probíhá od 1. do 31. května.

Zdroj: Nadace Partnerství


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Muf 2014-03-23 23:16
Jo, to je super nápad! Už rok a půl jezdím na kole jen tam, kde si ho mohu zamčít v budově. Předtím mi kolo ukradli za bílého dne přímo u těch parádních stojanů, co město instalovalo na České... Na kamery se samozřejmě policie nedívala, ty jsou tam na ozdobu. Cyklostezka Botanická je vzhledem k údržbě zeleně a povrchu vzorem adrenalinové tratě pro horaly. Ty pruhy, co poslední 2 roky Onderkovo PR maluje do stávající dopravní infrastruktury možná pěkně vypadají v magistrátních tabulkách koncepce podpory cyklistiky, ale jinak na většině míst jsou cyklisti stále ohroženi na životě. To píšu jako zarytý motorista, který po Brně buď chodí pěšky nebo jezdí autem. Zlodějské, nespolehlivé a smradlavé MHD nepodporuju.

Na kole po Brně jen jako sebevražedný adrenalin!
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události