Nadace Partnerství bojuje o titul Firma pro rodinu, i díky firemní školce

Brno, 17. března 2014 – Zřízení firemní dětské skupiny v loňském roce pomohlo Nadaci Partnerství k účasti v soutěži Firma pro rodinu v Jihomoravském kraji. Soutěž je součástí širšího projektu občanského sdružení Prostor pro rodinu, jehož cílem je vytvoření účinných nástrojů pro slaďování rodinného a pracovního života. Hlasování veřejnosti probíhá až do konce března 2014 na oficiálních stránkách firmaprorodinu.cz.

„Do soutěže jsme se rádi zapojili, protože optimální propojení rodinného a pracovního života našich zaměstnanců má pro nás nedocenitelný význam,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.  

Na zprovoznění firemní dětské skupiny získala Nadace Partnerství prostředky z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. „V současné době k nám do školky chodí 8 dětí od 18 měsíců do 4 let, o které se starají dvě chůvy. Využíváme některé prvky Montessori pedagogiky a velikou výhodou je pro nás možnost venkovních vycházek do areálu Otevřené zahrady, kde máme možnost využívat herní prvky zahrady,“ říká jedna z pracovnic školky Vendula Tušerová.

Děti mají k venkovnímu pobytu, hrám a vzdělávání k dispozici rozsáhlé pozemky Otevřené zahrady o rozloze 300 m2, ke kterým v budoucnu přibydou další dva hektary. „Zatím se děti v zahradě starají o svůj bylinkový záhon, seznamují se s přírodou pod Špilberkem, k dispozici mají pískoviště a přírodní materiály, se kterými pracují. Do budoucna uvažujeme o zřízení dalších přírodních atrakcí. Chtěli bychom tu vybudovat včelín, komposty a uvažujeme i o chovu králíků a slepic,“ říká ředitel rozvoje Nadace Partnerství Michal Veselý.

Samotná školka se skládá z místnosti pro stravování a také výtvarné aktivity a druhé místnosti, tzv. herny, která slouží i k odpočinku a relaxaci. „Ta je vybavena dřevěnou dětskou kuchyňkou s dětským nádobím a textilními potravinami. Děti tu mají k dispozici i další hračky, hudební nástroje a další didaktické pomůcky,“ vysvětluje Tušerová a dodává: „Na konceptu výchovy dětí ve školce jsme pracovali společně s rodiči. Pomohlo nám to lépe pochopit potřeby jednotlivých dětí a výchova, nebo spíše péče o děti je tak u nás poměrně individuální,“ popisuje Tušerová. Důležitou ideou výchovy je respektující přístup k dětem a podpora k samostatnosti a do vzdělávání tu zahrnují i prožitkové učení hrou. „Děti od 2 let také vedeme k ekologickému myšlení, respektu k přírodě a životnímu prostředí.“

„Díky malému počtu dětí ve třídě a personálu s respektujícím, partnerským přístupem k dětem vznikla školka, kde se naše dcerka cítí bezpečně, rozvíjí se a může se svobodně vyjádřit. A já jako maminka se mohu věnovat své práci a důvěřovat tomu, že je moje dítě respektované a spokojené," říká jedna z maminek Lenka Šafránková Pavlíčková, kterou doplňuje další z maminek Kristýna Pešáková: „Školku si nemůžeme vynachválit, naše Nina do ní chodí s radostí. Ve školce je malý počet dětí a dvě skvělé tety, které si vždy najdou čas malou pochovat či uspat v nosítku.“

„Vítáme, že stát podporuje zřizování malých flexibilních zařízení pro děti pracujících rodičů. Pro zaměstnance nadace i dalších organizací je finančně neúnosné využívat služeb komerčních školek, případně jeslí. Příspěvek na firemní školku jim dává možnost vrátit se zpět do práce alespoň na částečný úvazek. Areál Otevřené zahrady pod Špilberkem navíc poskytuje skvělé přírodní a zcela bezpečné zázemí uprostřed města Brna,“ dodává Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína