Kamčatská medvíďata oslaví v sobotu poslední narozeniny v Brně

ledni medvidata kuba tobbyBrno, 30. ledna 2014 - Kamčatští medvědi Kuba a Toby ještě před svým odjezdem do zooparku v Charkově oslaví v brněnské zoologické zahradě své druhé narozeniny. Narodili se 31. ledna 2012 a návštěvníci se v sobotu mohou těšit na jejich komentované krmení.

První mláďata samce Jelizara a samice Kamčatky, kteří přišli do Brna v roce 2010 ze Zoo Rostov, oslaví dva roky. Narozeninové překvapení je čeká ve výběhu před zraky návštěvníků v sobotu 1. února v 11:00 v rámci komentovaného krmení.

„Při narození vážila medvíďata pouhých 500 gramů, v jednom roce kolem 70 kg a dnes chovatelé odhadují jejich váhu na 250 kg. Kamčatka se společně s Kubou a Tobym nedávno odebrala k zimnímu odpočinku do zázemí zahrady a paradoxně v momentě, kdy venku začalo mrznout, opět vyrazila do výběhu. Jelizar je již dva týdny schovaný v noře, kterou si vyhrabal ve své části výběhu a spí.

„Poprvé od doby, co Jelizar přijel do Brna, teď opravdu téměř měsíc nevylézá z nory a odpočívá“, říká chovatel Milan Šebesta. Na konci února by měli dvouletí samci odjet do zooparku v Charkově. Vzhledem k tomu, že to jsou to tedy poslední narozeniny v Brně, zve Zoo o víkendu návštěvníky k jejich malé oslavě.

Foto: Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN