3DConnexion

Lední medvídek Nanuk má za sebou první „dětskou nemoc“

Brno, 7. května 2013 - První květnový víkend zaznamenali návštěvníci Zoo Brno a diváci on-line kamery z výběhu ledních medvědů rušno kolem malého samečka Nanuka. S největší pravděpodobností se přejedl ryb a prodělal lehkou žaludeční nevolnost. Uvedla to mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

„Nanuk byl apatický a zvracel, proto byl v sobotu oddělen od matky, prohlédnut veterinárním lékařem a byla mu podána antibiotika. Již po několika hodinách byl stav medvíděte viditelně lepší a při nedělní kontrole již nebylo nutné oddělovat ho od Cory a antibiotika mu byla podána do výběhu ve vařeném mase a rýži. Nyní je Nanuk opět v pořádku a má se čile k světu,“ uvedla mluvčí s tím, že událost vzbudila velkou pozornost veřejnosti, na Facebooku a na e-mailovou adresu zoo přišlo mnoho dotazů na zdravotní stav medvíděte.

První květnový týden byl výjimečný také vysokou návštěvností. "Od začátku měsíce navštívilo zoologickou zahradu téměř 14 000 návštěvníků. Největší návštěvnost, 6 000 lidí,  jsme zaznamenali 1. května a také o víkendu, kdy se v zahradě konaly dvě akce -  Den pro zdraví a návštěva dětí z dětských domovů ve spolupráci s FC Zbrojovka Brno," doplnila Brindzáková.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN