O víkendu vrcholí Týden kávy Brno

Brno, 28. září 2012 – Brno se i letos připojí k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na první říjnový den. Po celý týden až do 7. října se budou moci návštěvníci kaváren zapojených do projektu Týden kávy Brno účastnit ochutnávek, workshopů, koncertů a poznávat tajemství přípravy tohoto oblíbeného nápoje.

Koncentrace kaváren v městě Brně je ve srovnání s jinými evropskými městy skutečně ojedinělá. V dnešní době se navíc kavárny významně podílí na kulturním dění ve městě. Týden kávy Brno seznamuje blíže s jednotlivými kavárnami a přináší návštěvníkům bohatý program, jež se bude uskutečňovat jak v samotných kavárnách, tak v Galerii Vaňkovka.

Týden kávy nabízí pestrý program: kávové večery, ochutnávky, workshopy, koncerty, výstavy, ale i městská hra Kolkolem, která provází místy, kde stávaly věhlasné kavárny meziválečného období. Příjemná procházka spojená s detektivním příběhem je určena pro všechny věkové kategorie a úspěšné detektivy čeká malý dárek.

Průvodcem po brněnských kavárnách bude užitečná mapa kavárenského Brna, která bude k dispozici v tištěné i online podobě. (Mapa spolu se všemi materiály akce je bilingvní.) Jejich praktičnost ocení obzvlášť účastníci letošních soutěží! Nepropásněte možnost ohodnotit vámi navštívené kavárny. To vám umožní pouze po dobu Týdne kávy anketní boxy umístěné přímo v kavárnách. Dále je možné s Týdnem kávy rozběhnout svůj celoroční kávový maraton. Nejaktivnější milovníci kávy budou soupeřit o hodnotné ceny. Pravidla soutěží naleznete na webových stránkách festivalu. Ceny budou odhaleny na zahájení akce.

Slavnostní zahájení letošního ročníku proběhne v hotelu International dne 1. října v 19.30. Zahájení láká širokou veřejnost na speciální módní kávovou exhibici, představení zapojených kaváren, ale i na příjemný hudební program. Poprvé vůbec se bude udílet cena Kávové asociace za celoživotní přínos!

Zakončení Týdne kávy proběhne jako večírek v klubu Fléda. Zde budou soutěže vyhodnoceny. Návštěvníci budou moci vychutnat atmosféru všemi smysly. Těšit se mohou na ukázku netradiční kávo-alkoholové show v podobě Molekulární mixologie za doprovodu rozmanitých hudebních těles a účasti zástupců z téměř osmdesáti zúčastněných kaváren.

Akci pořádá Kulturárium o.s. a KAVA TEAM s.r.o. ve spolupráci s Kávovou asociací o.s.

foto: archiv pořadatelů,  David Konečný


Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce
14.08. Obrana města Brna za Třicetileté v..
13.09. Večer s cimbálovou muzikou..
27.09. Večer s kytarou ve Vinném sklípku ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

HRADY.CZ