Výstava ve Vaňkovce přibližuje historii letectví

Brno, 15. května 2012 -  Až do 27. května je v brněnské Galerii Vaňkovka k vidění ojedinělá výstava sportovního, dopravního a hobby letectví. Pro návštěvníky centra je také připravena zábavná soutěž o atraktivní ceny.

Výstava „V oblacích“ zeširoka představí téma letectví se zaměřením na hobby sektor, sportovní a civilní létání a bude návštěvníkům centra otevřena denně. V prostorách centra můžeme vidět skutečný vrtulník Robinson, ultra lehké letadlo, rogalo, scenérie tandemových seskoků, balónového létání, výstavu vybavení pro paragliding, výstavu RC modelů, obřích modelů rádiem řízených letadel, včetně vítězného modelu Pavla Fencla z mistrovství světa, jehož výroba se odhaduje na 3.500 hodin velmi pečlivé práce, exponáty Technického muzea v Brně, jako americký zážehový motor Continental A-65-8, který v době druhé světové války poháněl jeden z nejrozšířenějších amerických průzkumných a spojovacích letounů Piper A-3 a P-4 nebo originály starých modelářských motorků ze 40. Let a jejich soudobé kopie.

„Zraku návštěvníků by neměla ujít ani maketa stíhačky Spitfire Mk IX, která hrála většinu leteckých scén ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Malé návštěvníky centra jistě potěší i dětská dílna s leteckými videohrami.“, uvedl Martin Kondrát, ředitel obchodního centra Galerie Vaňkovka. Mezi hlavními cenami zábavné soutěže pro návštěvníky centra najdeme například letenky do předních evropských metropolí, akrobatický let, let balónem, tandemové seskoky, profesionální RC modely a další dárky.

V rámci celé výstavy můžeme také shlédnout expozici fotografií brněnského letiště mapující jeho dosavadní historii. Jednou z příjemných regionálních zajímavostí bude expozice Technického muzea v Brně, které pro potřeby výstavy „V oblacích“ zapůjčilo speciální prototyp ultra lehkého letadla, jež existuje jen ve dvou kusech na světě.

Výroba letadel a letecké techniky je v České republice tradiční záležitost. Česká republika patří mezi přední výrobce ultralightů a VLA (very light aircraft) na světě! V obchodním centru Galerie Vaňkovka můžete v květnu zblízka poznat, jaké to je létat.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN