Cyklisté zahájili sezónu na trase Brno - Vídeň

birel-zahajeni-sezonyBrno/Opatovice 5. května 2012 - Tradiční zahájení cyklistické sezóny na cyklotrase Brno – Vídeň proběhlo letos v Opatovicích u Rajhradu. Každoroční slavnostní akce se koná vždy první květnovou sobotu v jiném místě na cyklotrase a přibližuje tak cyklistům jednotlivé lokality. Do Opatovic se sjeli cyklisté z celého regionu. Hlavní peloton dorazil z Brna. Na akci přijelo více než 400 cyklistů a připili si nealkoholickým pivem Birell. Tato značka se stala partnerem slavnostního zahájení cyklistické sezony.

„Akce je mezi cyklisty již oblíbenou a tradiční záležitostí, která oficiálně zahajuje sezonu na cyklotrase Brno-Vídeň a představuje jednotlivé zajímavé lokality,“ říká Libor Šrámek za svazek obcí Cyklistická stezka Brno-Vídeň. „Pro cyklisty je jako obvykle připraven bohatý doprovodný program, společná vyjížďka, upomínkové předměty a letos i nealkoholické pivo Birell,“ dodává Šrámek.

Podle odborníků je nealkoholické pivo velmi vhodným nápojem při sportovních aktivitách - cyklistiku nevyjímaje. Kromě tekutin doplní vitaminy a minerály obsahuje i hořčiny, které dobře zaženou žízeň. Nealkoholické pivo představuje při jízdě na kole bezpečnou alternativu oproti "klasickému" pivu s alkoholem. Cyklisté by totiž neměli zapomínat na to, že jsou účastníky silničního provozu a tudíž i pro ně se vztahuje povinnost nepožít před jízdou alkohol.

birel-zahajeni-sezony-cyklisti

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit