Špilberk přivítá svátek jídla – Špilberk Food Festival

Brno, 11. května 2012 – První ročník festivalu Špilberk Food Festival se uskuteční v nejvýznamnější brněnské památce od 11. do 13. května 2012. Festival je určen všem milovníkům dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates. O nevšední gastronomické zážitky se postarají přední šéfkuchaři nejvýznamnějších podniků Jihomoravského kraje. Akci okořenění bohatý doprovodný program zaměřený nejenom na vyznavače kvalitní gastronomie, ale i na širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Mediálním partnerem akce je časopis Brno Business & Style.

V areálu hradu Špilberk se budou podávat prvotřídní delikatesy přímo pod širým nebem. Po tři dny čeká na návštěvníky vedle gastronomických specialit bohatý program plný degustací vín, kávového umění, ochutnávek destilátů, kuchařských exhibicí či pivních degustací. Samozřejmě nebude chybět ani barmanská show nebo besedy s odborníky.

gastronomie2Nedílnou součástí akce bude i prodejní přehlídka vín. Účastníkům festivalu se tak otevře možnost ochutnání nejenom rozmanitých kulinářských specialit ale i nespočtu vzorků různých vín. Návštěvník si může také vyzkoušet kombinaci vybraných vín a pokrmů, jejichž gastronomická hodnota bude výraznější než zážitek z jídla či vína samotného. Řízené degustace povedou samotní vinaři, kteří odborným výkladem zasvětí návštěvníky do tajů správného ochutnávání, výroby a pěstování vína.

Vstup na Špilberk Food Festival bude možný pouze s platnou vstupenkou. Součástí vstupenky bude i základní balíček festivalových platidel na konzumaci. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, vybrané nápoje a ostatní delikatesy. Další festivalové peníze bude možné zakoupit kdykoliv v průběhu festivalu na speciálně označených místech v areálu.

Vstupenky s jednodenní platností budou prodávány vždy jen na konkrétní den. Více informací o programu a vstupenkách najdete na oficiálních stránkách Špilberk Food Festivalu. Mediálním partnerem akce je časopis Brno Business & Style.

foto: archiv SFF


Související články:
Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       2
  3  4  5  9
10111213141516
171819202223
242526272830
Nejbližší akce
21.06. Večer s cimbálovou muzikou..
29.06. KUŽELNA FEST vol. 2..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN