LN: Masarykova univerzita přitvrdí v boji proti plagiátorům

archiv250Brno, 10. října 2011 (MEDIAFAX) - Opisovat bude v letošním akademickém roce zase o něco nebezpečnější. Masarykova univerzita spustí v říjnu další antiplagiátorský software, který se zacílí na texty akademiků, využívat ho začne deset škol, informují v pondělí Lidové noviny.

Ti, kdo uvažují o tom, že si psaní třeba seminární nebo vědecké práce ulehčí opisováním pasáží z jiných odborných textů, mohou narazit. Masarykova univerzita v Brně nehodlá v boji proti plagiátorům polevit a v říjnu spustí nový software nazvaný Repozitar.cz.

"Budou tam publikované odborné články, monografie, případové studie, projekty, technické zprávy či habilitační práce. Samozřejmě musí být vždy zveřejněny v souladu s autorskými právy," sdělila LN Jitka Brandejsová z vývojového týmu Masarykovy univerzity. Už dříve brněnská škola vyvinula dva podobné archivy.

Nespornou výhodou celého systému, který bude využívat deset škol, je fakt, že je propojitelný. Porovná tak nejen třeba bakalářskou práci s ostatními závěrečnými pracemi, ale i se všemi vloženými referáty a nově i odbornými texty.

Zkušenosti s odhalováním plagiátorů má třeba ústecká Univerzita J. E. Purkyně. Před dvěma lety ji software upozornil na opsanou bakalářskou práci studentky pedagogické fakulty. Ze školy musela odejít. Univerzita zároveň patří k těm, které začnou využívat Repozitar.cz.

Eva Vanácová

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína