VUT- nakladatelství Vutium

Naši vinaři si z prestižní soutěže v Texasu přiváží 60 medailí

texas vinari Brno, 1. prosince 2017 - Neuvěřitelných 60 medailí vybojovali naši vinaři na soutěži Texas International Wine Competition. Získali 9 velkých zlatých, 13 zlatých, 23 stříbrných a 15 bronzových medailí. V letošním druhém ročníku soutěže bylo uděleno celkem 370 medailí.

Texas International Wine Competition je další ze skupiny soutěží, vznikajících na základě dvou desítek let zkušeností charitativní Finger Lakes International Wine Competition.

„Vítanou novinkou soutěže bylo hodnocení prostřednictvím původní aplikace pro tablety a chytré telefony, běžící v cloudu. V Americe se hodnotí jiným, než v Evropě běžným 100 bodovým systémem a aplikace výrazně zjednodušila a zrychlila hodnocení a umožnila porotcům ze 7 zemí soustředit se plně na vína samotná,“ konstatoval Luboš Bárta, který byl porotcem, podílel se na organizaci soutěže a zároveň spolu s redakcí časopisu SOMMELIER zajišťoval účast vín z ČR a dalších zemí střední Evropy.

„I pro toto plné soustředění si velmi cením výsledků, jichž naše vína v Austinu, hlavním městě Texasu, dosáhla. Devětvelkých zlatých, 13 zlatých, 23 stříbrných a nádavkem ještě 15 bronzových pro vína z Moravy a Čech je opravdu spektakulární úspěch! Dalo by se říci, že naše vína vyhrála, co se dalo! Na velmi působivém závěrečném večeru jsem téměř nestačil odpovídat na otázky novinářů šokovaných nejen výsledky, ale i krásnou vůní a bohatou chutí našich vín.“

Vedle tradičních hvězdných matadorů, jako je Štěpán Maňák či Vinařství U Kapličky, stojí za pozornost raketový start mladého klentnického Vinařství Pod Hradem, které zazářilo třemi velkými zlatými medailemi! Dvě v Austinu získal Václav Zapletal z Velkých Bílovic, úspěchem svých klasicky kvašených sektů Proqin může být nadšený Ing. Martin Prokeš z Velkých Němčic, ve zlatém tažení pokračoval i v Americe Pavel Buriánek ze ZD Němčičky, na výsluní se vrátily Vinné sklepy Lechovice.

„Ráda bych upozornila na zlatou medaili pro víno mladé a dosud málo známé odrůdy Florianka z Polešovic, které chybělo jen půl bodu k velké zlaté medaili. Protože pořadatel při slepé degustaci zpřístupnil údaje o ročníku a odrůdě, věděla jsem, že ji mám v komisi,“ pochválila víno Vojty Masaříka z Blatnice pod Sv. Antonínkem Iva Kováříková. „Chutnalo všem v naší komisi, které předsedal úspěšný texaský vinař s ryze českým jménem Dan Marek. Ale česky mluvil naposledy jeho dědeček...“

Foto: NVC


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit