Kam za vínem na jižní Moravě ve třetím lednovém týdnu?

Brno, 16. ledna 2017 – Arktické počasí posledních dnů přímo láká k tomu ohřát se nejen svetrem, ale třeba i sklenkou dobrého vína. A i ve třetím lednovém týdnu se v Brně a na jižní Moravě konají akce, kde si můžete dopřát ochutnávku jihomoravských vín. Jejich přehled přinášíme níže:

18. leden

  • Brno, třída Kpt. Jaroše 20, Central Restaurant: Řízená degustace vín rodinného vinařství Fasora ze slovácké vinařské podoblasti, spojené s prodejem degustovaných vín, proběhne ve středu 18. ledna od 18 hodin v Central Restaurantu v Brně.

19.-22. leden

  • Brno, Výstaviště Brno: Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest 2017 se koná 19.–22. ledna na výstavišti v Brně. RegFoodFest 2016 je projekt, který koncentruje na jednom místě ochutnávku krajových specialit z České Republiky i zahraničí a prezentaci i prodej regionálních výrobků, vína a potravin.

20. leden

  • Vémyslice, Hotel Ryšavý: Den vína se uskuteční v pátek 20. ledna od 19 hodin v Hotelu Ryšavý ve Vémyslicích. 9. Ročník dne vína nabídne ochutnávku více než 110 druhů vín z jednadvaceti moravských vinařství. K patnácti vybraným vínům budou připraveny speciálně nasnoubené delikátní pokrmy. Ochutnávku zpříjemní cimbálová muzika CimbalMEN. Vstupné je 890 Kč na osobu a zahrnuje degustaci vín všech vinařství, ochutnávku netradičních kulinářských specialit a originální degustační sklenici.

21. leden

  • Miroslav, Kulturní dům: 10. ročník ochutnávky mladých vín se uskuteční v sobotu 21. ledna od 18 hodin v kulturním domě Miroslav v Miroslavi. Ochutnávku pořádá Spolek miroslavských vinařů, MKIC a město Miroslav.
  • Moutnice, orlovna: Vinaři z Moutnice pořádají v sobotu 21. ledna od 19:30 hodin již devátý ročník krojovaného vinařského plesu. Moutnický vinařský ples, tentokrát s dechovou hudbou Hovorané začne v 19:30 hodin, v místní orlovně. Již tradičně se mohou hosté těšit na bohatou nabídku vín moutnických vinařů, výborné občerstvení i bohatou tombolu.
  • Valtice, Valtické Podzemí: Sprašosochání ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 21. ledna. Hosté se mohou těšit na vzrušující podívanou na tvoření půvabných soch v měkké spraši, přímo ve Valtickém Podzemí, na téma žena a víno. Vytvořená díla budou nedílnou součástí sklepa, Galerie ve Valtickém Podzemí. V nabídce budou samozřejmě vína Lednicko-valtického areálu, minoritský svařák a zimní moravské speciality.
  • Nový Šaldorf-Sedlešovice: Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 21. ledna. Místní vinaři pro své hosty připravily procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

Zdroj: NVC


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit