Naši vinaři si z Moldávie přivezli 9 medailí

Brno, 25. února 2016 - První z letošních mezinárodních soutěží, na kterých se pravidelně účastní také moravští vinaři, moldavská Grand Prix Chisinau OIV Wine & Spirits Competition dopadla výborně. Naši vinaři si z Kišiněva odvážejí 7 zlatých a 2 stříbrné medaile.

Soutěžilo přes 350 vzorků ze 13 zemí. Prosadit se mezi vynikajícími moldavskými (cca 150 tisíc ha vinic) a rumunskými víny (cca 180 tisíc ha) bývalo pro vína z České republiky (cca 19 tis ha) a Slovenska (cca 14 tis ha) vždy složité. Zdá se, že letos se podařilo našim vinařům představit porotám taková vína, která mohli ocenit medailemi nejvyššími.

K nejúspěšnějším vinařstvím v soutěži patřil Vinselekt Michlovský se 4 zlatými medailemi, který si tak upevnil postavení špičkového moravského vinaře nejen v očích moldavských porotců. Dvě zlaté ze dvou soutěžících vzorků získal Davinus Miroslava Majera.

Významné zastoupení jsme měli i v mezinárodní jury, která pracovala pod dohledem tajemníka OIV Yanna Jubana. Za Českou republiku byli přizváni k hodnocení Miloš Michlovský, Josef Valihrach a Luboš Bárta.

Společnou účast našich vzorků organizovala již tradičně redakce časopisu SOMMELIER za významné pomoci Velvyslanectví Moldavské republiky v Praze. Soutěž, konanou v zasedacím sále Paláce republiky, zahájil ministr zemědělství Eduard Grama, součástí Týdne vína byla i výstava technologií, vín a destilátů.

Foto: L. Bárta


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN