Více než 100 medailí pro moravská a česká vína ze San Franciska

Brno, 6. ledna 2022 - Závěr roku 2021 přinesl ještě jednu, a ne zrovna malou, medailovou radost pro moravská a česká vína. Z nejslavnější a nejvýznamnější americké soutěže vín San Francisco International Wine and Spirits Competition si naši vinaři odvezli parádních 116 medailí!

vino Vinobrani kost sklenicka

Z celkového počtu obdržených medailí jsou 3 velké zlaté, 16 zlatých, 51 stříbrných a 46 bronzových. První velká zlatá medaile patří B\V vinařství z moravských Ratíškovic za Tramín červený 2017 výběr z bobulí. Vinařství se zároveň stalo nejúspěšnějším tuzemským zástupcem na soutěži se ziskem celkem 38 medailí. Kromě velké zlaté ještě přidali 6 zlatých, 17 stříbrných a 14 bronzových medailí a potvrdili tak, že se jim v posledních letech na mezinárodních soutěží vín velice daří. Druhou zlatou medaili byl oceněn taktéž Tramín červený 2017, tentokrát ale jako výběr z cibéb z vinařství Znovín Znojmo. Pro Znovín se tak jedná již o několikáté významné ocenění pro toto víno v roce 2021. Poslední velká zlatá medaile putuje do Habánských sklepů za Sauvignon 2020 pozdní sběr.

Velká zlatá medaile se uděluje jen velmi málo vínům. Mají na ni nárok jen ta vína, která obdrží zlatou medaili od všech členů poroty. Tato vína pak patří mezi nejlepší vína na světě.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...