Champion a 67 zlatých medailí pro naše vinaře v Prešově

Brno/Prešov, 18. června 2014 - Letošní již devatenáctý ročník mezinárodní soutěže vín Muvina 2014, která se konala ve dnech 12. – 13. června v Prešově, přinesl moravským a českým vinařům opět mnoho úspěchů v mezinárodní konkurenci. Celkově si přivezli 67 medailí.

Titul Champion kategorie bílá suchá vína si přivezl Sauvignon pozdní sběr 2013 z Vinařství Valihrach. Velkou zlatou medaili získala Pálava  výběr z hroznů 2013 z Vinařství U Kapličky. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond.

Dalších 66 vín získalo „jen“ zlatou medaili, což je v součtu více jak polovina všech oceněnýchh vín na soutěži. Nejvíce zlatých medailí, a to 6 z 6 přihlášených vín, si odvezlo Vinařství V & M Zborovský. Dalších 5 zlatých putuje do Vinařství Baloun.

„Jsem velice rád že do České republiky putuje více jak polovina všech udělených medailí, protože kvalita hodnocených vín byla v letošním roce mimořádně vysoká a vyrovnaná. Svědčí o tom i rozstřel o červeného šampiona, který Josefu Valihrachovi unikl jen o vlásek, při dodatečném hlasování,“ komentoval dění na soutěži Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra, který byl letos členem jedné z komisí. V komisích zasedly i další osobnosti moravského a českého vinařství, jako například: Radomil Baloun, Josef Valihrach, Blanka Příborská, Božena Valihrachová, Vladimíra Seidlová, Pavel Lacina či Vlastislav Pláteník.

Moravští a čeští vinaři letos získali bezmála polovinu všech medailí udělených na této mezinárodní soutěži. Jeden vzorek získal titul Champion, zlaté medaile si odvezlo 67 vzorků, 81 vín získalo stříbrné medaile z celkového počtu 7 Championů, 124 zlatých a 171 stříbrných medailí.

Soutěži Muvina byl přidělen patronát O.I.V. mezinárodní organizace pro révu a víno, což ji řadí mezi prestižní světové soutěže vín, jakými jsou např. Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada, kde se už vína z Moravy a vína z Čech letos ukázala v nejlepším světle.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit