Vyrazte na Putování slováckým vinohradem pohodlně s Českými dráhami

Mutěnice/Brno, 10. října 2013 – Tuto sobotu se otevřou mutěnické sklepy a návštěvníky tradičního Putování slováckým vinohradem čekají ochutnávky kvalitních vín a burčáku, které zpestří i stánkový prodej. Organizátoři připravili pro návštěvníky tři trasy v délkách 4, 9 a 12 kilometrů, budou barevně značeny a povedou pouze mutěnickým katastrem. České dráhy tradičně posilují vlakovou dopravu nejen na trati Hodonín – Zaječí, z Brna vypraví i zvláštní přímý vlak. O podrobnostech informovala mluvčí ČD Kateřina Šubová.

vinohrad

„Zvláštní posilový vlak vyjede z brněnského hlavního nádraží v 8:30 a do Mutěnic zastávky přijede v 10:04. Během cesty zastaví také v Hodoníně. Zpět vyjede posilový rychlík v 18:03, v Brně bude o půl osmé večer. Cena jízdného ve vlaku je stejná jako při kratší trase přes Čejč," uvádí Pavel Karšulín, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Brně a doplňuje: „Všem cestujícím doporučujeme, aby si koupili jízdenky ještě před cestou do Mutěnic zastávky, využít mohou zpáteční jízdenky, skupinové jízdenky, dobrou alternativou může být například Celodenní jízdenka pro Jihomoravský kraj. Každý si tak usnadní cestování a užije si sobotní program".

Vlakové spojení na trati 255 Hodonín – Zaječí

- Budou posílené všechny pravidelné vlaky v jízdním řádu.

- Mimořádně pojedou následující spoje:

 • odjezdy z Hodonína do Mutěnic zastávky v 8:23, 9:08 a 10:22
 • odjezdy z Mutěnic zastávky do Hodonína v 16:30, 17:10, 17:51 a 18:38
 • odjezd z Mutěnic zastávky do Zaječí v 18:03.

Doprava z Brna do Mutěnic zastávky

 • ČD vypraví zvláštní posilový rychlík z Brna hl.n. (odj. v 8:30) do Mutěnic zastávky (příj. v 10:04). Zpět bude odjíždět v 18:03 a do Brna přijede v 19:30.
 • Cestující do Mutěnic přestoupí z rychlíků R 803, R 805 a R 807 (odjezdy z Brna hl.n. v 6:36, 8:36 a 10:36) do osobního vlaku v Zaječí, případně až v Hodoníně (cena jízdného je stejná, jako po kratší trase přes Čejč).

Doprava z Mutěnic zastávky do Brna

 • ve 13:54 s přestupem v Hodoníně na rychlík do Brna,
 • ve 14:04 s přestupem v Zaječí na rychlík do Brna,
 • v 15:54 s přestupem v Hodoníně na rychlík do Brna,
 • v 16:04 s přestupem v Zaječí na rychlík do Brna,
 • v 16:30 s přestupem v Hodoníně na osobní vlak do Břeclavi a přestupem na osobní vlak do Brna,
 • v 17:51 s přestupem v Hodoníně na rychlík do Brna,
 • v 18:03 posilovým vlakem bez přestupu přímo do Brna.

Na trati 330 budou posíleny osobní vlaky i rychlíky. V Hodoníně budou dopoledne téměř na všechny vlaky navazovat posilové vlakové spoje do Mutěnic zastávky. Odpoledne a večer pojedou posilové vlaky z Mutěnic zastávky do Hodonína, kde budou zajištěné přípoje na osobní vlaky směr Přerov a rychlíky směr Olomouc hl.n.

Kateřina Šubová


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...