Na Selské slavnosti do vinařství Maděřič s celou rodinou

Brno, 18. srpna 2016 - V sobotu 3. září se v rodinném vinařství Maděřič v Moravském Žižkově uskuteční Selské slavnosti. Tato akce, která je určena návštěvníkům všech věkových kategorií, nabídne kromě možnosti prohlídky vinařské techniky a sklípků či nákupu regionálních produktů také bohatý celodenní doprovodný program pro děti.

selske slavnosti vinarstvi maderic

Ten bude připravený ve spolupráci s osvědčenou společností Park Tři Věže a půjde o naučnou stezku národního bohatství, stezku povodí s laboratoří, řemeslnou dílničku a hernu pod širým nebem. Nebude chybět ani malování na obličej, balónkování, vystoupení skupiny Myš & Maš, zookoutek a další zajímavosti.

Vinařství Maděřič je malou rodinnou firmou, která obhospodařuje celkem 24 hektarů vinic. S výrobou vína začala v roce 1993 a od té doby postupně doplňovala nabízený sortiment a rozšiřovala služby pro své klienty. Dnes má roční produkci cca tři tisíce hektolitrů vína a skutečně pestrou nabídku. Součástí rodinného podnikání je i provoz restaurace a penzionu přímo v Moravském Žižkově.  

„Naším cílem jsou vína, která by potěšila, umocnila prožitky z chvil všedních i svátečních a vnesla pohodu a radost do života těm, kterým jsou určena,“ říkají Maděřičovi. A vzhledem k tomu, že vinařství a jeho produkty jsou pojmem jak mezi odborníky, tak řadou spokojených zákazníků, je zřejmé, že se jim to daří.  

Zářijové Selské slavnosti v Moravském Žižkově patří do cyklu celodenních Selských slavností pro rodiny s dětmi a seminářů jak pro odbornou, tak širokou veřejnost, které se vždy konají na statcích členů Asociace soukromého zemědělství ČR nebo jejích členských organizací v různých koutech republiky.

„Několik akcí tohoto typu jsme na statcích našich členů uspořádali již v předloňském Mezinárodním roce rodinných farem a loňském Mezinárodním roce půdy. Jednoznačně se potvrdilo, že čeští sedláci, kteří hospodaří na rodinných gruntech, se mají čím pochlubit a že širokou veřejnost možnost lépe poznat tento typ hospodaření velmi láká. Deseti celodenních slavností se během dvou let zúčastnilo téměř 35 tisíc návštěvníků,“ vysvětluje předseda ASZ ČR Josef Stehlík.  

Součástí všech letošních slavností je i půldenní seminář, zaměřený vždy na jedno konkrétní a zásadní téma týkající se vody a půdy, který probíhá formou přednášek a diskusí s nejrůznějšími odborníky na danou problematiku, zástupci organizací, ale i samotnými sedláky. V Moravském Žižkově bude téma semináře „Voda našeho kraje“.


Související články: