Kam za vínem o víkendu 22. - 23. června

Brno, 20. čevna 2013 - Pokud vás již vyčerpávají nesnesitelné letní teploty atakující historické rekordy, co zamířit několik metrů pod zem do některého z mnoha příjemně vychlazených vinných sklípků? I o tomto víkendu 22. - 23. června se na řadě míst jižní Moravy konají zajímavé vinařské akce, kde se můžete osvěžit jak zvenku, tak i vnitřně. Jejich seznam přinášíme v následujícím přehledu.

vino sklenice nalevani

 

21. června – 1. září
Pavlov, Vinné sklepy

Léto otevřených sklepů v Pavlově nabízí turistům od 21. června do 1. září jedinečnou příležitost vydat se za poznáním pavlovské vinařské kultury. Hosté se během otevřených sklepů osobně seznámí s vinaři, ochutnají jejich vína a dozvědí se zajímavosti z výkladu odborníků. Každý týden bude otevřeno jedno vinařství, které nabídne k ochutnání až 12 vzorků. Vstupné zahrnuje degustaci, výklad, vodu a neutralizační pečivo. Vinné sklepy budou otevřeny v pátek od 16 do 20 hod., v sobotu od 10 do 18 hod. a v neděli od 10 do 14 hod.


21. – 23. června
Mikulov, Vinný sklep U Konšelů

Akce „Putování nejen za vínem“ po křížové cestě na sv. Kopečku nabízí vinařským nadšencům od 21. do 23. června poznávání atraktivní vinařské kultury v Mikulově. Místní průvodci provedou návštěvníky vinicemi a pamětihodnostmi, představí zajímavosti o vinohradnictví a místních vinařstvích a především nabídnou výtečná vína k ochutnání v rámci řízené degustace přímo v terénu na sv. Kopečku. Vychází se vždy od vinného sklípku U Konšelů v pátek v 16 hod., v sobotu v 13:30 hod. a v 16 hod. a v neděli pouze v 13 hod. Individuální putování větších skupin je možné po domluvě.  

22. – 23. června
Březí, vinné sklepy v Březí a Dolních Dunajovicích

Již 2. ročník Otevřených sklepů Březí a Dolní Dunajovice zve od 22. do 23. června hosty na vinařskou slavnost v obci Březí. Návštěvníky čeká degustace lahodných moravských vín, na které předvede svá díla na 20 vinařů. Po celý den bude hrát cimbálová muzika a mezi sklepy bude putovat mužský pěvecký sbor. K dokonalosti této akce přispěje grilované prasátko na rožni.

22. června
Nový Poddvorov, sklepní ulička v horní části obce

Již 9. ročník otevřených sklepů Nový Poddvorov proběhne 22. června ve sklepní uličce v horní části obce. Příznivci a milovníci vína budou mít opět možnost ochutnat víno přímo od vinařů z malé, ale v tomto oboru velice významné obce Nový Poddvorov, a zhodnotit jejich produkci. Začátek akce je od 10 hod. V 19 hod. k poslechu hraje cimbálová muzika. Občerstvení je zajištěné.

22. června
Prušánky, Vesnička vinných sklepů

I v letošním roce se mohou 22. června vinařští turisté vydat na akci K Nechorám do sklepa, která se tradičně koná v Prušánkách. V tento významný den se otevře přes 20 sklepů nechorských vinařů a budou návštěvníkům k dipozici od 10 do 19 hod. Akce vyvrcholí kulturním programem s cimbálovou muzikou a koštem vín s večerní vinotékou v obecním sklepě.

22. června
Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská 34

Vinařský večírek s názvem ,,Noc otevřených sklepů“  zve noční živly 22. června na podzemní zážitkovou vinařskou turistiku pořádanou v historických sklepech Valtického Podzemí. Připravené jsou vybrané speciality a víno poteče proudem, a to všechno za doprovodu cimbálové kapely. Sklepy otevírají v 18 hod. a s posledními návštěvníky se rozloučí v 8 hod. podzemní vinařskou vyprošťovací snídání.

22. června
Valtice, Vinařská 407, areál společnosti Vinné sklepy Valtice, a.s.

Akce s názvem Velké letní chutnání pěšky i na kole proběhne 22. června ve Valticích a je věnována cyklistům i pěším turistům. V repertoáru je výlet na kolech, soutěž o nejrychleji dosažený vrchol a degustace vín v Zámeckém sklepě.

22. června
Valtice, Zámek Valtice, Dolní španělská konírna

Zámecký košt vín čeká na návštěvníky v hlavním městě vína – ve Valticích. Akce probíhá od 16:30 hod. a ochutnávat se budou ročníky 2011 a 2012. Připraveny jsou dva ochutnávkové programy, možnost zakoupení ochutnávaného vína na místě nebo řízená degustace se sommelierem.

Zdroj: NVC, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...