Florbalové Židenice po dvou rozdílných zápasech prohrávají 1:3 na zápasy

Brno, 8. března 2022 – Jako den a noc. Lépe by nejspíš sobotní a nedělní zápasy nešly definovat. Po dvou výsledkových nezdarech z Mladé Boleslavi se série play-down přesunula do Brna na halu Vodova. V sobotním klání předvedly Židenice dominantní výkon a zaslouženě zvítězily.

florbal zidenice holky zapas

Na něj však v neděli nedokázaly navázat a krutě pykaly za špatnou efektivitu v zakončení. V úterý tak budou v Boleslavi odvracet první mečbol.

K1 Florbal Židenice - MITEL Florbalová akademie MB 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Třetí utkání série play-down s Mladou Boleslaví se odehrálo na nové hale Vodova. Dračice chtěly snížit nepříznivý stav a k tomu jim od úvodu dopomáhala skvělá atmosféra, kterou vytvořilo téměř 80 neustále fandících a burcujících diváků. I díky nim šly brzy do vedení, skóre otevřela po povedené kombinaci s Andreou Dernerovou Natálie Janečková, před kterou zívala odkrytá branka. Stejná hráčka o dvě minuty později zvýšila na 2:0, když se prosadila v oslabení po přiťuknutí Viktorie Fuchsové zpoza branky.

Boleslav ale v té samé početní výhodě snížila, když nahození kapitánky Žapkové z poloviny hřiště skončilo v šibenici. I v druhé třetině měly Židenice jasně navrch. Hrály velmi aktivně, napadaly rozehrávku soupeřek a vytvářely si spoustu šancí. Jednu z nich ve čtvrté minutě druhé části využila kapitánka Jitka Drápalová. Těsně před odchodem do šaten si domácí hráčky vypracovaly tříbrankový náskok, když do víka zavěsila Monika Jahodová.

Po nástupu ze šaten však přišlo snížení Boleslavi, na které ale Dračice velmi dobře zareagovaly díky Veronice Muselíkové, která mířila do stejného místa jako Monika Jahodová a stav byl 5:2. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby se navíc výstavní ranou prosadila Andrea Dernerová a o vítězi bylo jasno. Hostům se ještě podařilo zkorigovat skóre, ale to bylo z jejich strany vše. Dračice se po výborném výkonu dočkaly první výhry v sérii a doufaly ve stejný průběh i v nadcházející den.

K1 Florbal Židenice - MITEL Florbalová akademie MB 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Opak byl bohužel pravdou. Mladá Boleslav dopsala na soupisku nejproduktivnější hráčku základní části Marii Jirkovou, která se ukázala jako rozdílový faktor nedělního zápasu. Hned v první minutě poslala Boleslav do vedení, když se ocitla úplně volná před Večeřovou a povedenou ranou se nemýlila. Židenice první branka vyvedla z míry a na hole se jim začala lepit nervozita.

Ačkoli se snažily tvořit hru, nedařilo se jim to tak, jako v předchozím utkání. Přesto domácí vyrovnali díky dorážce Moniky Jahodové z předbrankového prostoru. O pouhé tři minuty později ale vrátila vedení na stranu hostí Machačová, když z poloviny hřiště propálila vše, co jí stálo v cestě. Brankářka Alena Večeřová měla úplně zakrytý výhled a s gólem nemohla nic dělat. I ve druhé třetině byl výkon domácích velmi nervózní, chyběla lehkost a dravost ze sobotního duelu.

Nutno dodat, že Mladá Boleslav přidala na agresivitě, a zápas byl tak často kouskovaný díky velké spoustě faulů. Nepříjemná hra hostí dělala domácím velké problémy. Aby toho nebylo málo, v 34. minutě přidala druhý gól v zápase Jirková, když využila standardní situaci. Ve třetí třetině už to byla ze strany domácích křeč. Dračice nadále bojovaly s agresivní hrou soupeřek a také s neproměňováním šancí, příliš nepomohlo ani stažení na dvě lajny. Když navíc Machačová v první minutě třetí třetiny z nepřehledné situace před bránou procedila míček za čáru, bylo o výsledku téměř rozhodnuto. A v 53. minutě ještě pojistila vedení hostí Hradcová. Sekundu před sirénou z voleje snížila Dernerová, ale víc už se logicky stihnout nedalo.

Židenice doplatily tak na zlou efektivitu zakončení. To Boleslav vytěžila z minima maximum, z pouhých jedenácti vyslaných střel si hned pět našlo místo v brance. Židenice tak v druhém zápase prohrály 2:5

Série pokračuje v úterý ve 20:00 v Mladé Boleslavi. Před Židenicemi bude stát velmi těžký úkol, odvrátit první mečbol a dostat sérii zpátky do Brna. Sobotní představení ale ukázalo, že na své soupeřky rozhodně mají a mohou je porazit. Věřme, že se jim to podaří a v pátek se uvidíme znovu v Brně!

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...