Děti má k pohybu přivést i Den náborů o prvním zářijovém víkendu

Brno, 23. srpna 2021 - Víkend 4.–5. září bude v Brně patřit sportu. Brněnští radní schválili konání dalšího ročníku Dne náborů na Kraví hoře. Uskuteční se i Den sportu ve sportovním areálu na Vodově. Obě akce mají za cíl seznámit Brňany s možnostmi sportovního vyžití ve městě a umožnit návštěvníkům vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity. Rada města Brna také podpořila nový ročník projektu Sportovci do škol. Ten umožní pořádání sportovních kroužků v brněnských základních školách, které jsou pro děti zdarma.

deti kickbox

„Při Dni náborů na Kraví hoře se budou v sobotu 4. září prezentovat jednotlivé sportovní kluby. Děti a mládež si řadu aktivit také přímo vyzkoušejí. V loňském roce si akci nenechalo ujít téměř 6 tisíc lidí a věřím, že i letos se tu setkáme s množstvím návštěvníků. Chceme touto formou přilákat co nejvíce dětí a mládeže ke sportování a zároveň podpořit rozšiřování členské základny sportovních klubů. Letos má pořádající městská společnost STAREZ–SPORT potvrzenou účast 114 klubů, které se zaměřují na více než 50 sportovních odvětví. V neděli 5. září se pak uskuteční Den sportu ve sportovním areálu na Vodově v Králově Poli. Na návštěvníky zde budou čekat vedle rozmanitých sportů a her také soutěže o ceny a mnoho dalšího,“ zmínil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Na Vodově se představí zejména kluby a sporty, které zde přímo působí. Jedná se o Judo SKKP Brno, SKKP Handball Brno, Basket Brno a Volejbalový klub KP Brno. Program a další informace naleznou lidé na webu dennaboru.cz.

Na milion a čtvrt korun vyjde projekt Sportovci do škol, který dnes brněnští radní také schválili. Jeho cílem je pořádání bezplatných sportovních kroužků pro žáky základních škol v Brně. „Děti si mohou vyzkoušet zdarma v rámci školní družiny různé sporty. Zkušení lektoři je seznámí s klasickými i méně známými pohybovými aktivitami. Projekt, který byl zahájen už ve školním roce 2015/2016, umožňuje dětem ze sociálně slabších rodin ve škole bezplatně sportovat. Vést děti k pohybu vnímáme jako důležitý úkol,“ zdůraznil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V loňském roce a na začátku letošního do realizace projektu zasáhla protiepidemická opatření. Od letošního července začala příprava na zahájení projektu ve školním roce 2021/2022.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...