Příprava multifukční haly u BVV pokračuje, k zemi půjde 21 objektů

Brno, 26. dubna 2021 - Město udělalo další důležitý krok v přípravě multifukční haly u brněnského výstaviště. Během následujících pěti měsíců dojde k demolici 21 objektů v areálech Veletrhů Brno a Dopravního podniku města Brna. Uvolní se tak místo pro stavbu, která by měla začít již počátkem příštího roku.

velka sportovni hala multifunkcni

„Demolice jsou dalším nutným krokem. Potřebujeme získat prostor pro samotnou halu, ale také pro parkoviště a související dopravní infrastrukturu, protože již počátkem příštího roku plánujeme zahájit výstavbu. Zkušební provoz by mohl začít již koncem roku 2023, kompletně hotovo má být v roce 2024. Aktuálně také běží koncesní řízení na provozovatele haly na prvních 15 let jejího fungování. Očekává se vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení pro 3 stavby, tedy pro samotnou halu, část okolních ploch a na vodní díla. Počátkem letošního roku společnost Arena Brno, která aktivity spojené s výstavbou haly spolu s Brněnskými komunikacemi zastřešuje, požádala o finanční podporu Jihomoravský kraj a Národní sportovní agenturu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Vedle stavby samotné haly dál probíhají práce i na souvisejících změnách v okolí – spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic se připravuje výstavba VMO Bauerova, Veletrhy Brno chystají projekty nových bran a vstupů do areálu, stavbu odpadového hospodářství a budovy spedice. Dopravní podnik města Brna pokračuje v rozšiřování smyčky Lipová a v projektu lanovky ke kampusu a rovněž v přípravě stavby odpadového hospodářství,“ doplnil informace člen Rady města Brna Petr Kratochvíl.

Samotné bourání objektů ve vlastnictví Veletrhů Brno, dopravního podniku i města potrvá pět měsíců. Demolice zajistí společnost MORKUS Morava za 8,6 milionů Kč do 5 měsíců ode dne předání staveniště.

Souběžně také probíhá jednání s managementem obou městských společností, jejichž areály budou demolicí dotčeny, o kompenzacích ze strany města za vyvolané investice. „V případě veletrhů jde o vybudování dvou nových vjezdů či oplocení a o přesunutí spedice. Je nutný také nový provoz centrálního odpadového hospodářství stejně jako u dopravního podniku. Ten bude navíc také potřebovat některé nové zpevněné plochy a komunikace,“ upřesnil člen Rady města Brna Petr Kratochvíl.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...