V areálu Hněvkovského vyrostlo další sportoviště pro handicapované

Brno, 30. června 2020 - Handicapovaní sportovci si mohou zacvičit na novém workoutovém hřišti v areálu Hněvkovského. Sportoviště vyrostlo před Městským baseballovým stadionem a v jeho blízkosti se nachází parkoviště s vyhrazenými místy pro handicapované.

vozickar handicap

„Prostřednictvím Odboru zdraví jsme mezi handicapovanými sportovci uspořádali anketu s dotazem, kde jim nejvíce chybí místo pro sportování. Ukázalo se, že lokalita v areálu Hněvkovského je jedna z nejvhodnějších. Následně město požádalo o spolupráci městskou část Brno-jih, která se tohoto projektu ujala. Na výstavbu hřiště přispělo město částkou 1,2 milionu korun,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Celkové náklady na vybudování workoutového sportoviště byly 1,23 milionu korun, kdy zbytek peněz zaplatila městská část Brno-jih. „Rád bych poděkoval zástupcům městské části za pomoc při realizaci tohoto projektu. V Brně se díky tomu můžeme pyšnit už druhým kompletním bezbariérovým hřištěm, které je přizpůsobené pro potřeby handicapovaných sportovců. To první jsme otevřeli před rokem v areálu Hroch. Obě samozřejmě mohou využívat i široká veřejnost včetně dětí,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

Zhotovitelem zakázky byla společnost FLORA SERVIS. „Doplnění areálu Hněvkovského o workoutové hřiště vítám a věřím, že bude mezi sportovci oblíbené. V dnešní době je důležité, aby si každý člověk, i handicapovaný, mohl zdarma zacvičit na solidně vybaveném sportovišti,“ dodal Josef Haluza, starosta městské části Brno-jih.


Související články: