Mladí brněnští sportovci přivezli z mezinárodních her čtyři medaile

Brno, 30. července 2019 – Do jihomoravské metropole se vrátila úspěšná výprava 22 brněnských mladých sportovců a trenérů, kteří reprezentovali město Brno na 53. International Children‘s Games 2019 v Ufě, hlavním městě ruského státu Baškortostán.

190724 International Children s Games foto zdroj MMB.docx 1

Sportovní olympiády měst se zúčastnilo celkem 1192 sportovců z 84 měst z 29 zemí. Soutěžilo se v 9 odvětvích a brněnští sportovci do 15 let obsadili tři – atletiku, plavání a streetball chlapců (basketbal 3x3). Ve velké konkurenci uspěli a vybojovali celkem 4 medaile.

Zlatou získali basketbalisté Jakub Nečas, Lukáš Olbort, Jan Polívka a Patrik Svoboda, kteří prošli celým turnajem bez porážky a ve finále porazili chlapce z Bangkoku. Stříbrnou medaili vybojovali atleti Lukáš Musil v běhu na 400 m a Jan Odehnal v běhu na 1500 m, bronzovou pak atletka Veronika Hutárková v běhu na 400 m. Všichni podali výborné výkony a několik z nich si vytvořilo ve svých disciplínách osobní rekordy. Mezinárodní kontakt je pro sportovce nezbytnou součástí jejich výkonnostního růstu a účast na hrách, které se konají každý rok, je přínosem pro jejich sportovní kariéru.

„Vidět v přímém přenosu téměř olympijského ceremoniálu nápis Brno a špalír našich sportovních nadějí zahřeje u srdce každého brněnského patriota. A letošní výprava na mezinárodních hrách mladých sportovců reprezentovala Brno skvěle. Gratuluji medailistům ke skvělým výkonům, které třeba zopakují na některé z příštích »velkých« olympiád. Město Brno mladé sportovce soustavně podporuje, dotacemi pro kluby i jednotlivce, výstavbou sportovní infrastruktury a péčí o ni. Výborné mezinárodní výsledky dokazují, že tato podpora má smysl,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Foto: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...