Brňané si letní olympiádu v roce 2020 opět užijí na speciálním festivalu

Brno, 5. června 2019 – Po úspěchu zimního olympijského festivalu, který loni přilákal na výstaviště 157 tisíc návštěvníků, se Brno dohodlo s Českým olympijským výborem i na uspořádání letního. Na přelomu července a srpna si tak Brňané budou moci vyzkoušet olympijské disciplíny, v nichž budou sportovci bojovat o medaile v Tokiu. Brněnští radní nadcházející spolupráci stvrdili uzavřením smlouvy o propagaci.

letni olympiada brno

Na Riviéře a sportovištích v jejím okolí se Brňané seznámí s olympijskými disciplínami od atletiky po zápas. „Bazény Riviéry budou sloužit akvabelám a vodnímu pólu, další vodní sporty si lidé vyzkoušejí na řece. V areálu koupaliště bude dále baseball, stolní tenis, beachvolejbal, ale i neolympijské sporty jako pétanque. V lesoparku za řekou bude prostor pro lukostřelce, blízký velodrom si projedou cyklisté,“ vybral z nabídky radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Olympijský festival se bude konat od 24. července do 9. srpna 2020. V plánu je využít vybudovaná sportoviště také pro příměstské tábory pro děti. Jeden táborový cyklus by trval pět dnů. Během nich se děti seznámí s tradičními i méně známými sporty a zároveň si je vyzkouší. Ve sportech, které je budou bavit, pak mohou v budoucnu pokračovat jako v zájmové aktivitě. Zároveň se díky festivalu dozvědí nejen o historii olympionismu a významných sportovních legendách, ale také o olympijských hodnotách, jako je přátelství, respekt a sebezdokonalování.

Na základě schválené smlouvy o propagaci bude následně Brno jako významný partner akce propagováno například v televizních a rozhlasových spotech, v outdoorové kampani nebo na webových stránkách olympijskyfestival.cz, czechteam.info a dalších. Touto formou město podpoří festival částkou cca 12 milionů korun.

„Olympijské festivaly, jejichž koncept vznikl v Česku, se šíří do dalších zemí a já jsem rád, že Brno se stává jedním z jeho průkopníků. V dnešní sedavé době mají velký smysl. Nadto připomínají a šíří olympijské hodnoty, platné od dob antiky až dosud,“ dodal radní Jaroslav Suchý.

Pořadatelem Olympijských festivalů je na základě smlouvy s Mezinárodním olympijským výborem Český olympijský výbor. „Těší nás, že společně znovu přeneseme atmosféru olympijských her právě do Brna a že zde lidé během Olympijského festivalu prožijí dny plné sportu a skvělých emocí,“ uzavřel místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...